Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اروپا نخستین گام را در پیش‌ خرید یک واکسن بالقوه کووید-۱۹ برداشت

اروپا نخستین گام را در پیش‌ خرید یک واکسن بالقوه کووید-۱۹ برداشت
Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا همچنین متعهد شده است در تامین واکسن برای هر کسی در هر نقطه جهان کمک کند چراکه این نهاد معتقد است تا زمانیکه همه ایمن نباشند هیچ کس ایمن نخواهد بود.

آگهی

مذاکرات کمیسیون اروپا با دو شرکت داروسازی به منظور پیش خرید واکسن بالقوه کووید-۱۹ به نتیجه رسید.

قرارداد پیش‌بینی شده با دو شرکت سانوفی و گلاکسواسمیت‌کلاین، دو غول داروسازی دنیا این امکان را فراهم می‌کند که واکسن برای همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا تامین شود.

پیش بینی می‌شود در صورت تولید یک واکسن ایمن و کارآمد مقابل کووید-۱۹، کمیسیون اروپا به نمایندگی از تمامی کشورهای عضو، چارچوب قراردادی برای خرید ۳۰۰ میلیون دوز از آن را پیگیری کند.

شرکت‌ فرانسوی سانوفی و شرکت بریتانیایی گلاکسواسمیت‌کلاین، در ماه آوریل گذشته اعلام کرده بودند که برای ساخت و تولید یک واکسن مشترک کووید-۱٩ با هم به تفاهم رسیده‌اند. این دو شرکت در بیانیه مشترکی گفتند که این واکسن را در نظر دارند تا نیمه دوم سال ٢٠٢۱ در دسترس عموم قرار دهند.

کمیسیون اروپا تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا مطمئن شود که اروپایی‌ها دسترسی سریع به یک واکسن ایمن که از آن‌ها مقابل ویروس کرونا محافظت می‌کند، خواهند داشت.
اورزولا فن در لاین
رئیس کمیسیون اروپا

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در این باره گفت: «کمیسیون اروپا تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا مطمئن شود که اروپایی‌ها دسترسی سریع به یک واکسن ایمن که از آن‌ها مقابل ویروس کرونا محافظت می‌کند، خواهند داشت.»

وی تاکید کرد که قدم امروز با شرکت‌های سانوفی-گلاکسواسمیت‌کلاین نخستین گام مهم برای یک استراتژی بسیار وسیع‌تر درباره واکسن‌های اروپایی است. وی تصریح کرد که موارد دیگر به زودی پیگیری می‌شود.

خانم فن‌درلاین افزود: «ما با چندین شرکت دیگر در حال مذاکرات در سطح پیشرفته هستیم.»

در حالیکه امروز نمی‌دانیم در نهایت کدامیک از واکسن‌ها به بهترین وجه کارا خواهند بود، اروپا بر اساس انواع مختلف فن‌آوری‌ها، سرمایه‌گذاری‌های متنوعی روی واکسن‌های امیدوارکننده دارد
اورزولا فن در لاین
رئیس کمیسیون اروپا

وی تاکید کرد: « در حالیکه امروز نمی‌دانیم در نهایت کدامیک از واکسن‌ها به بهترین وجه کارا خواهند بود، اروپا بر اساس انواع مختلف فن‌آوری‌ها، سرمایه‌گذاری‌های متنوعی روی واکسن‌های امیدوارکننده دارد.»

رئیس کمیسیون اروپا تصریح کرد که «این روش شانس ما را برای دستیابی سریع به یک داروی موثر در برابر ویروس افزایش می‌دهد.»

وی افزود: «واکسن باید یک کالای واقعی جهانی باشد. ما متعهد شده‌ایم به کشورهای آسیب پذیر نیز برای یافتن راه حل در این بحران کمک کنیم.»

استلا کیریاکیدیس، کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا نیز گفت: «واکسن ایمن و کارا علیه کووید-۱۹ مطمئن‌ترین استراتژی خروج از بحران است. به همین دلیل ما در هفته‌های اخیر برای تامین دوزهای مورد نیاز درباره واکسن‌های بالقوه مذاکره کرده‌ایم.»

وی پایان مذاکرات با شرکت‌های سانوفی و گلاکسواسمیت‌کلاین را نخستین گام مهم در این راستا برای دسترسی یکسان به واکسن برای تمام شهروندان اروپایی عنوان کرد.

کمیسیون اروپا همچنین متعهد شده است در تامین واکسن برای هر فردی در هر نقطه جهان کمک کند چراکه این نهاد معتقد است تا زمانیکه همه ایمن نباشند هیچ کس ایمن نخواهد بود. به همین منظور از تاریخ چهار مه ۲۰۲۰ در یک اقدام بین‌المللی برای دسترسی همگانی به آزمایش‌ها، درمان‌ها و واکسن‌های علیه ویروس کرونا حدود ۱۶ میلیارد یورو جمع آوری کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا نخستین مورد تایید شده ابتلای مجدد به کووید۱۹ دانشمندان را نگران نمی‌کند؟

گسترده‌ترین عملیّات آزمایش واکسن کرونا در آمریکا آغاز شد

گردش به راست اروپا با وجود مقاومت میانه‌روها؛ نتایج انتخابات اروپا چه آینده‌ای را رقم خواهد زد؟