کمیسیون اروپا: برای آمادگی در برابر کرونا، واکسن آنفلوانزا را زودتر بزنید

کمیسیون اروپا: برای آمادگی در برابر کرونا، واکسن آنفلوانزا را زودتر بزنید
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست کرد تا هرچه سریعتر زمینه را برای اجرای کمپین‌های واکسیناسیون آنفلوآنزا آماده کنند تا کار مبارزه با کرونا تسهیل شود.

آگهی

کمیسیون اروپا از ۲۷ کشور عضو اتحادیه خواست تا کمپین‌های واکسیناسیون آنفلوانزا را در زمانی زودتر و در مقیاسی گسترده‌تر از برنامه‌های قبلی آغاز کنند تا برای مقابله با موج دوم شیوع ویروس کرونا آمادگی بیشتری داشته باشند.

کمیسیون اروپا می‌گوید کشورهای عضو نباید اجازه دهند تا دچار بحران ماه مارس و آوریل گذشته شوند، زیرا فراگیری همزمان کووید و آنفلوآنزا سبب خواهد شد که بیمارستان‌ها گنجایش پذیرش بیماران را نداشته باشند.

مارگاریتاس اسکیناس، یکی از معاونان کمیسیون اروپا در گفتگو با خبرنگاران تاکید کرد که با آمدن پاییز روزهای «خطرناکی» در انتظار اروپا خواهد بود. وی گفت که نباید اجازه داد تا دوباره قاره سبز دچار بحران شود. معاون یونانی کمیسیون اروپا، به کشورهای عضو هشدار داد از همین امروز، چهارشنبه ۱۵ ژوییه نسبت به سفارش و خریداری گسترده واکسن بیماری فصلی آنفلوآنزا اقدام کنند تا فردا دچار بحران نشوند.

استلا کیریاکیدیس، کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا هم چهارشنبه «آماده سازی و هماهنگی بین ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا برای مقابله با ویروس کرونا و اجرای طرح واکسیناسیون آنفلوآنزا» را اولویت برنامه‌های کمیسیون تحت نظرش اعلام کرد.

کمیسیون اروپا همچنین از کشورهای عضو خواست تا افراد بیشتری را برای عفونت کروناویروس آزمایش و سیستم‌های ردیابی کارآمد برای تازه مبتلایان راه اندازی کنند. این کمیسیون اعلام کرده است در این زمینه کمک های لازم را به کشورهای عضو خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخاب جانشین کمیسر تجارت، دردسر تازه رئیس کمیسیون اروپا

آیا واکسن ویروس کرونا ساخت دانشگاه آکسفورد تا کریسمس راهی بازار می‌شود؟

واکسن ویروس کرونا ساخت دانشگاه آکسفورد جواب داد