توافق دو شرکت دارویی با اتحادیه اروپا برای تامین داروهای تجربیِ مقابله با کرونا

توافق دو شرکت دارویی با اتحادیه اروپا برای تامین داروهای تجربیِ مقابله با کرونا
Copyright  AFP
نگارش از یورونیوز

دو شرکت «روشه» و «مرک» برای تامین دو داروی تجربی که درمان احتمالی کووید۱۹ محسوب می‌شوند، با کمیسیون اروپا به توافق رسیدند.

کمیسیون اروپا برای تامین داروهای درمان بیماری کووید۱۹و توزیع آنها در میان کشورهای عضو اتحادیه، با شرکت‌های بزرگ دارویی اروپایی به توافق رسید.

این خبر از سوی یکی از مقامات عضو این کمیسیون در گفتگو با خبرگزاری رویترز اعلام شد. به گفتۀ او توافق با دو شرکت «روشه» و «مرک» برای تامین این داروهای تجربی نهایی شده است. این مقام کمیسیون به دلیل حساسیت موضوع، نخواست نام خود را فاش کند.

به این ترتیب داروی ضد آرتریت روشه «رواکتم را» و داروی ضد اسکلروز مرک که هر دو به عنوان درمان احتمالی کووید۱۹ قلمداد می‌شوند از این پس برای هر ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا که مایل به خرید آنها هستند، تأمین خواهد شد.

کشورهای اروپایی در ماه مه در اوج شیوع ویروس کرونا، پس از یک نشست اضطراری خواستار تامین «همۀ گونه‌های دارویی که می‌توانند به بهبود بیماران کووید۱۹ کمک کنند» شدند.

هر دو داروی شرکت مرک و روشه با تاثیر بر پروتئین بدن بیمار، علیه ویروس کرونا فعال می‌شوند. پیش‌تر بسیاری از آزمایشگاه‌های اروپایی اثربخشی این دو دارو را تایید کرده بودند.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا