ویروس‌کرونا به تخمین سازمان جهانی بهداشت چه مدت دیگر باماست؟

لوگوی سازمان جهانی بهداشت
لوگوی سازمان جهانی بهداشت Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ویروس مرگبار کرونا برای نخستین بار ۲۴ آذر ۱۳۹۸ خورشیدی (۱۵ دسامبر ۲۰۱۹ میلادی) در شهر «ووهان» چین گزارش شد و بتدریج به دیگر کشورها سرایت کرد.

سوالی که این روزها در ذهن همه است این است که ویروس کرونا چه مدت دیگر با نوع بشر است و روزی که این ویروس از اجتماعات رخت بر می بندد و آرام آرام به فراموشی سپرده می‌شود کی فرا می‌رسد؟

آگهی

تدروس آدهانوم، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت روز جمعه ۲۱ اوت، در آخرین اظهارنظرهای خود گفت ویروس کرونا همچنان با ماست و در کمتر از دو سال دیگر از جوامع رخت بر خواهد بست.

آقای آدهانوم با یادآوری شیوع آنفلونزای اسپانیایی، بیماری همه‌گیری که در سال ۱۹۱۸ میلادی اروپا و آمریکا را در بر گرفت و جان بیش از ۵۰ میلیون نفر را ستاند، گفت که مهار این بیماری دو سال طول کشید.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت بهم پیوستگی جوامع در عصر کنونی را یکی از دلیل عمده شیوع ویروس کرونا خواند و همزمان امیدوارنه گفت:« در عین حال ما امروز دانش و تکنولوژی این را داریم تا ویروس کرونا را متوقف کنیم.»

ویروس مرگبار کرونا که برای نخستین بار ۲۴ آذر ۱۳۹۸ خورشیدی (۱۵ دسامبر ۲۰۱۹ میلادی) در شهر «ووهان» چین گزارش شد و بتدریج به دیگر کشورها سرایت کرد تا پایان روز جمعه ۲۱ اوت ۲۰۲۰ میلادی بیش از ۲۳ میلیون نفر را در سراسر جهان مبتلاء کرده و جان بیش از ۸۰۰ هزار نفر را گرفته است.

برخی کشورها و نیز نهادهای تحقیقاتی ادعا می‌کنند یا موافق به ساخت واکسن ویروس کرونا شده‌اند و در شرف تولید انبوه آن هستند و یا در مراحل پایانی ساخت آن هستند. اما تا به امروز واکسنی که به بازار دارو عرضه شده و تایید کشورها، نهادهای تحقیقاتی معتبر و یا نهادهای تصمیم‌گیر پزشکی و بهداشتی همچون سازمان جهانی بهداشت را داشته باشد، وجود ندارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گام اروپا برای پیش خرید ۲۰۰ میلیون دوز واکسن کرونای شرکت جانسون‌اندجانسون

آمار خودکشی مردان و زنان در اتحادیه اروپا؛ کدام کشور بالاترین و پایین‌ترین نرخ را دارند؟

موج گرما؛ سازمان جهانی بهداشت از «فشار مضاعف» بر نظام‌های درمانی ابراز نگرانی کرد