Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اتحادیه اروپا برای مقابله با سوءاستفاده جنسی از کودکان طرح جدیدی ارائه می‌کند

پیاده‌روی دو کودک
پیاده‌روی دو کودک Copyright Free Right
Copyright Free Right
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا در برخی از کشورهای عضو این اتحادیه تلاش برای دسترسی به صفحاتی اینترنتی که در آنها سوءاستفاده جنسی از کودکان به نمایش درآمده است در دوره شیوع ویروس جدید کرونا «۳۰ درصد» افزایش یافته بود.

آگهی

الوا جوهانسن، کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا می گوید این اتحادیه برای مقابله با اذیت و آزار جنسی کودکان اقدامات جدیدی را مدنظر قرار خواهد داد.

کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا در گفتگو با روزنامه آلمانی «دی ولت» بر لزوم «مبارزه موثرتر» با اذیت و آزار جنسی کودکان به ویژه از طریق همکاری تنگاتنگ با شبکه های اجتماعی تاکید کرد. سخنان الوا جوهانسن در حالی بیان می شود که مراجعه به شبکه های اجتماعی برای دسترسی به تصاویر پورنوگرافی کودکان در دوره قرنطینه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا افزایش یافته بود.

به گفته کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا در برخی از کشورهای عضو این اتحادیه تلاش برای دسترسی به صفحاتی اینترنتی که در آنها سوءاستفاده جنسی از کودکان به نمایش درآمده است در دوره شیوع ویروس جدید کرونا «۳۰ درصد» افزایش یافته بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپاAP Photo

در طرح جدید اتحادیه اروپا که قرار است به زودی ارائه شود، ایجاد مرکزی برای کمک به کشورهای عضو در راستای تحقیق در مورد اذیت و آزار جنسی کودکان و پیشگیری از آن پیش بینی شده است. این مرکز وظیفه مقابله با اذیت و آزار جنسی کودکان را برعهده خواهد شد.

یکی از اهداف ایجاد این مرکز کمک به دسترسی آسان تر کشورها به اطلاعات اعضای دیگر اتحادیه اروپا در زمینه مبارزه با اذیت و آزار جنسی کودکان خواهد بود.

الوا جوهانسن همچنین تاکید کرد که اتحادیه اروپا نمی تواند تنها به راهبرد پیشگیری از اذیت و آزار جنسی کودکان اکتفا کند. به گفته وی قوانین اتحادیه اروپا و کشورهای عضو در زمینه مقابله با اذیت و آزار جنسی کودکان باید هم «در زندگی واقعی» و هم در «اینترنت» به اجرا در آید.

بسیاری از کارشناسان طی ماههای گذشته در مورد وضعیت کودکان قربانی اذیت و آزار جنسی در دوره قرنطینه و شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» هشدار داده بودند. به گفته آنها بسیاری از این کودکان در این دوران مجبور شدند تا در کنار کسانی که از آنها سوءاستفاده جنسی می کنند بمانند و در عین حال دیگر به کمک های بیرونی دسترسی نداشتند.

یکی دیگر از نگرانی های کارشناسان وقت گذرانی بیشتر کودکان با اینترنت در این دوره بود. به گفته آنها استفاده بیشتر کودکان از اینترنت آنها را بیشتر از گذشته در معرض تماس با افرادی که به دنبال سوءاستفاده جنسی از آنها هستند قرار می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک شبکه فعال در زمینه سوءاستفاده جنسی از کودکان در استرالیا با کمک اف‌بی‌آی متلاشی شد

طرح افزایش مجازات کودک آزاری در پی پخش مستندی از رسوایی کلیسای لهستان

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند