Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

برکسیت؛ رئیس مجلس عوام پیشنهاد جدید دولت مبنی بر «رای گیری معنادار» را رد کرد

برکسیت؛ رئیس مجلس عوام پیشنهاد جدید دولت مبنی بر «رای گیری معنادار» را رد کرد
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست وزیر بریتانیا طرحی را آماده می کرد تا تنها با پاسخ «آری یا نه» نمایندگان همراه شود

آگهی

جان برکو، سخنگوی مجلس عوام بریتانیا اعلام کرد پیشنهاد جدید دولت مبنی بر رای گیری معنادار در مورد برکسیت در دوشنبه غیرعملی بوده و وی جلوی انجام آن را گرفت.

پیش تر صبح دوشنبه، کابینه بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، اعلام کرد در حال تدوین توافق جدید برکسیت هستند تا همین روز در مجلس عوام به رای گذاشته شود. نخست وزیر بریتانیا طرحی را آماده می کرد تا تنها با پاسخ «آری یا نه» نمایندگان همراه شود.

۳۱ اکتبر، کمتر از ده روز دیگر قرار است تا برکسیت برای همیشه نهایی شود.

پیشنهاد طرح توافق جدید برکسیت در حالی مطرح شده است که نمایندگان پارلمان بریتانیا شنبه این هفته خواستار تعویق تاریخ نهایی شدن برکسیت در پایان ماه اکتبرشدند و قرار است این موضوع روز سه شنبه در پارلمان اروپا در استراسبورگ به بحث و بررسی گذاشته شود.

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا هم دیروز اعلام کرد که درخواست جدید پارلمان بریتانیا مبنی برتاخیر در تاریخ نهایی شدن برکسیت را به اطلاع رهبران اروپایی برای تصمیم گیری رسانده است. با توجه به رای نمایندگان این مجلس به تعویق تاریخ نهایی برکسیت، جان برکو، سخنگوی پارلمان، درخواست بررسی پیشنهاد جدید دولت را رد کرده است.

یکی از سخنگویان دولت به خبرگزاری رویترز گفته بود در صورت اقدام نمایندگان مجلس عوام بر تغییر مفاد پیشنهاد جدید برکسیت، دولت ممانعت از رای گیری خواهدکرد.

اقدام به تدوین و تقریر پیشنهاد جدید دولت در حالی صورت گرفت که اتحادیه اروپا آماده شده است تا تصمیم تاخیر مهلت نهایی برکسیت که اکثریت نمایندگان مجلس عوام به آن رای داده اند، را آماده کند.

استیو بارکلی، وزیر برکسیت دولت بوریس جانسون دوشنبه تاکیدکرد که احتمال برکسیت بدون توافق، خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا، هم چنان وجود دارد.

سه سال پس از برگزاری همه‌ پرسی برکسیت که در چهارچوب آن ۵۲ درصد از شهروندان بریتانیا موافقت خود را با خروج کشورشان از این اتحادیه اعلام کردند، هنوز آیندۀ روابط لندن‌ با بروکسل روشن نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفت با برکسیت در بروکسل با لباس بوریس جانسون و هالک شگفت‌انگیز

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟