Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دولت بلژیک برای نجات جان بی‌خانمان‌ها، آنها را بازداشت می‌کند

دولت بلژیک برای نجات جان بی‌خانمان‌ها، آنها را بازداشت می‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیگو که یک کارتن خواب اسپانیایی تبار است به خبرنگار یورونیوز می‌گوید: «من به گرمخانه نمی‌روم. ترجیح می‌دهم با زن و بچه‌ام در خیابان بخوابم، چون جایی که به ما می‌دهند خیلی کثیف است.»

آگهی

همزمان با رسیدن موج سرمای استخوان سوز به اروپا، شهرداری بروکسل تصمیم گرفته است با روش تازه‌ای جان افراد بی‌خانمان‌ و خیابان‌خواب را نجات دهد.

ونسان دولف، شهردار منطقه «اتربک» در پایتخت بروکسل به پلیس اجازه داده است تا افراد بی‌خانمانی را که حاضر نمی‌شوند به مرکز گرمخانه شهرداری بروند، بازداشت کنند.

او به خبرنگار یورونیوز گفت: «نمی‌توانیم بپذیریم که یک نفر خودش را به خطر بیندازد. اگر شما کسی را ببینید که می‌خواهد خودش را از بالای پل به پایین پرت کند، او را می‌گیرید یا هلش می‌دهید؟ البته که سعی می‌کنید او را بگیرید. تازه از نظر قانونی هم مسئولیت دارید برای نجات فردی که جانش در معرض خطر است، تلاش کنید. من هم به عنوان مسئول تأمین آرامش و امنیت همگانی و نظم عمومی، خودم را ملزم به این کار دیدم.»

در‌ واقع بسیاری از بی‌خانمان‌ها حاضر نیستند به گرمخانه بروند. دیگو که یک کارتن خواب اسپانیایی تبار است به خبرنگار یورونیوز می‌گوید: «من به گرمخانه نمی‌روم. ترجیح می‌دهم با زن و بچه‌ام در خیابان بخوابم، چون جایی که به ما می‌دهند خیلی کثیف است.»

مجوز شهرداری اتربک به پلیس، تا هشتم مارس اعتبار دارد و قرار است شهرداری بروکسل و احتمالاً سایر شهرداران بلژیکی نظیر چنین دستوری را صادر کنند.

دولت بلژیک روز جمعه گذشته یک گرمخانه جدید با گنجایش ۵۰ تا ۷۰ تخت برای بی‌خانمان‌ها در بروکسل افتتاح کرد و بدین ترتیب ظرفیت کلی گرمخانه‌های این شهر به ۱۱۰۰ نفر رسید.

افزایش بی‌خانمان‌ها در بلژیک در حالی است که خانه‌های دولتی با اجاره پایین یا به اصطلاح خانه‌های «سوسیال» برای اسکان همه افراد بی‌بضاعت کفاف نمی‌دهد. بنا بر آمار دولتی در بلژیک، هم‌اکنون ۴۵ هزار نفر در فهرست انتظار برای دریافت منازل ارزان‌قیمت دولتی هستند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمل و نقل عمومی در بروکسل در روزهایی با هوای آلوده «رایگان» شد

کمک به بی خانمان های رُم با مشارکت کلیسا و مک دونالد

برنامه موفق شهرداری اودنسه دانمارک برای کاهش تعداد بی خانمان ها