Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

برنامه موفق شهرداری اودنسه دانمارک برای کاهش تعداد بی خانمان ها

برنامه موفق شهرداری اودنسه دانمارک برای کاهش تعداد بی خانمان ها
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس آمار رسمی، تعداد بی خانمان ها در دانمارک بین سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ بیش از ۱۶ درصد افزایش یافته است. اما این رقم در شهر اودنسه به نحو چشمگیری

آگهی

بر اساس آمار رسمی، تعداد بی خانمان ها در دانمارک بین سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ بیش از ۱۶ درصد افزایش یافته است. اما این رقم در شهر اودنسه به نحو چشمگیری کاهش یافته است. تعداد بی خانمان در سومین شهر بزرگ دانمارک ۴۷ درصد افت کرده است.

یکی از مقامات شهرداری اودنس دلیل این موفقیت را اینگونه توضیح می دهد:«ما اینجا بر خلاف شهرهای دیگر کشور موفق شدیم که دو کار مهم انجام دهیم. خانه های مناسب و ارزان قیمت در اختیار آنها قرار دادیم و همزمان، شرایطی را فراهم کردیم که معتادها در یک محل و در کنار یکدیگر زندگی نکنند.»

پروژه موفقیت آمیز شهرداری اودنسه مددکاران اجتماعی هشت شهر اروپایی را بر آن داشت تا به این شهر سفر کنند و در دیدار با همکاران دانمارکی خود بیشتر از تجربیات آنها بیاموزند.

پروژه ای که زندگی جیمی شرام را متحول کرده است. او که به تازگی صاحب خانه شده است، می گوید: «نوزده سال معتاد به مواد مخدر بودم و الان می خواهم ترک کنم. نمی خواهم زندگی ام را نابود کنم. سی و چهار سال دارم و می خواهد زندگی کنم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ساخت اولین دهکده‌ با خانه‌های رایگان در کانادا برای جانبازان بی‌خانمان

دولت بلژیک برای نجات جان بی‌خانمان‌ها، آنها را بازداشت می‌کند

حمله به سیاستمداران اروپایی در گرماگرم انتخابات؛ نخست‌وزیر دانمارک در کپنهاگ مورد سوءقصد قرار گرفت