برنامه موفق شهرداری اودنسه دانمارک برای کاهش تعداد بی خانمان ها

برنامه موفق شهرداری اودنسه دانمارک برای کاهش تعداد بی خانمان ها
نگارش از Euronews

بر اساس آمار رسمی، تعداد بی خانمان ها در دانمارک بین سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ بیش از ۱۶ درصد افزایش یافته است. اما این رقم در شهر اودنسه به نحو چشمگیری

بر اساس آمار رسمی، تعداد بی خانمان ها در دانمارک بین سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ بیش از ۱۶ درصد افزایش یافته است. اما این رقم در شهر اودنسه به نحو چشمگیری کاهش یافته است. تعداد بی خانمان در سومین شهر بزرگ دانمارک ۴۷ درصد افت کرده است.

یکی از مقامات شهرداری اودنس دلیل این موفقیت را اینگونه توضیح می دهد:«ما اینجا بر خلاف شهرهای دیگر کشور موفق شدیم که دو کار مهم انجام دهیم. خانه های مناسب و ارزان قیمت در اختیار آنها قرار دادیم و همزمان، شرایطی را فراهم کردیم که معتادها در یک محل و در کنار یکدیگر زندگی نکنند.»

پروژه موفقیت آمیز شهرداری اودنسه مددکاران اجتماعی هشت شهر اروپایی را بر آن داشت تا به این شهر سفر کنند و در دیدار با همکاران دانمارکی خود بیشتر از تجربیات آنها بیاموزند.

پروژه ای که زندگی جیمی شرام را متحول کرده است. او که به تازگی صاحب خانه شده است، می گوید: «نوزده سال معتاد به مواد مخدر بودم و الان می خواهم ترک کنم. نمی خواهم زندگی ام را نابود کنم. سی و چهار سال دارم و می خواهد زندگی کنم.»

مطالب مرتبط