Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ساخت اولین دهکده‌ با خانه‌های رایگان در کانادا برای جانبازان بی‌خانمان

ساخت اولین دهکده‌ با خانه‌های رایگان در کانادا برای جانبازان بی‌خانمان
Copyright 
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جانبازان بی‌خانمان کانادا عمدتا سربازان بازگشته از جنگ‌های افغانستان یا کره هستند که اکنون به دلیل نداشتن جا و مکانی مشخص، مجبورند در خیابان‌ها بخوابند. آنها اکنون می‌توانند تا زمانی که بتوانند روی پای خود بایستند، شغلی پیدا کنند و زندگی را از سر بگیرند، در این خانه‌ها زندگی کنند.

آگهی

در شهر کلگری در جنوب کانادا، دهکده‌ای کوچک با ۱۵ خانه که به‌طور ویژه برای معلولان طراحی شده است، در اختیار جانبازان بی‌خانمان جنگ قرار گرفت.

بی خانمان‎ها می‌توانند تا زمانی که بتوانند روی پای خود بایستند، شغلی پیدا کنند و زندگی را از سر بگیرند، در این خانه‌ها زندگی کنند.

نزدیک به دو هفته از افتتاح این دهکده می‌گذرد و نقل مکان جانبازان بی‌خانمان به این خانه‌ها آغاز شده است. جانبازان بی‌خانمان کانادا عمدتا سربازان بازگشته از جنگ‌های افغانستان یا کره هستند که اکنون به دلیل نداشتن جا و مکانی مشخص، مجبورند در خیابان‌ها بخوابند.

این دهکده با ابتکار سه موسسه خیریه و همکاری مقامات محلی ساخته شده است.

دیو هووارد، رئیس بنیاد «Homes for Heroes» می‌گوید که برای اجرای این پروژه با بیش از ۲۰۰ جانباز بی‌خانمان در سراسر کانادا گفتگو شده تا دقیقا این درک به دست آید که اجرای چه نوع برنامه‌ای به آنها برای بازگشت دوباره به زندگی عادی کمک خواهد کرد.

هیچ محدودیتی برای دورۀ زندگی جانبازان بی‌خانمان در خانه‌های این دهکده وجود ندارد و آنها می‌توانند تا زمانی که از نظر روحی و جسمی بهبود پیدا کرده و شغلی در جامعه پیدا کنند در این خانه‌ها بمانند.

در این دهکدۀ کوچک علاوه بر این خانه‌ها، یک مرکز مشاوره نیز دایر شده است. مشاوران این مرکز، روزانه بین ۵ تا ۹ ساعت کار می‌کنند و جانبازان را در زمینۀ چگونگی یافتن شغل یا بهبود سطح زندگیشان از طریق آموختن مهارتی جدید راهنمایی می‌کنند.

از سوی موسسه خیریه «Mustard Seed» نیز یک مرکز بهداشت برای این جانبازان در داخل شهر کلگری ایجاد شده است که جانبازان بی‌خانمان می‌توانند از خدمات آن بهره ببرند.

خانه‌های کوچک این روستا که حدود ۸۰ متر وسعت دارند، توسط موسسه خیریه «ATCO» که در زمینه ساخت مسکن و مدیریت انرژی فعال است، ساخته شده‌اند و به همین دلیل با وجود کوچک بودن فضای آنها، تمام تجهیزات مدرن و روزآمد لازم برای زندگی در آنها تعبیه شده است.

هر خانه شامل یک آشپزخانه کامل، مبلمانی کوچک، حمام و سرویس بهداشتی مناسب برای جانبازان و همچنین یک اتاق خواب است.

بنا بر آمار تهیه شده در سال ۲۰۱۸ میلادی، بیش از ۲۵ هزار نفر در ۶۱ منطقه کانادا بی‌خانمان هستند که ۴.۴ درصد از این تعداد، جانبازان نیروهای مسلح کانادا و ۰.۳ درصد نیز از نیروهای پلیس سواره نظام این کشور بودند.

قرار است دهکده‌های مشابهی نیز در دیگر نقاط کانادا دایر شود و از هم اکنون توافقات اولیه با مقامات محلی برای در اختیار گذاشتن زمین در شهرهای ادمونتون و انتاریو حاصل شده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لباسشویی رایگان، هدیه پاپ به بی خانمان ها

برنامه موفق شهرداری اودنسه دانمارک برای کاهش تعداد بی خانمان ها

سیل ویرانگر در غرب افغانستان حدود ۷۰ کشته بر جای گذاشت