کمک به بی خانمان های رُم با مشارکت کلیسا و مک دونالد

کمک به بی خانمان های رُم با مشارکت کلیسا و مک دونالد
نگارش از Euronews

در پی سرمای بی سابقه در پایتخت ایتالیا، یکی از کلیساهای وابسته به واتیکان درهای خود را به صورت شبا نه روزی به روی بی خانمان ها باز کرده است.

در پی سرمای بی سابقه در پایتخت ایتالیا، یکی از کلیساهای وابسته به واتیکان درهای خود را به صورت شبا نه روزی به روی بی خانمان ها باز کرده است. در این عمل انساندوستانه که در آن افراد معمولی هم سهیم هستند، از هفتم ژانویه غذا و لباس گرم و جای خواب در اختیار این دسته از افراد آسیب پذیر قرار داده می شود.

بر اثر سرمای هوا در رم از دسامبر گذشته تاکنون دستکم سه مرد و دو زن بی خانمان جان خود را از دست داده اند. تعداد قربانیان در کل ایتالیا ۱۵ نفر گزارش شده است.

یکی از این افراد داوطلب در باره این بی خانمان ها می گوید: «خنده بر لب دارند و با شادی نزد ما می آیند و طلب یک چای داغ می کنند مدتی می ایستند و با ما صحبت می کنند. حس قدردان بودن آنها کاملا ملموس است. بعد به رخت خواب می روند اغلب آنها خیلی خسته هستند.»

یکی از شعب تازه افتتاح شده رستوران زنجیره ای مک دونالد هم که در مجاورت واتیکان قرار دارد به اصرار سازمان غیردولتی بشردوستانه «پزشکی اجتماعی» در این عمل خیرخواهانه سهیم شده است.

یکی از بی خانمان های رُم می گوید: «خیلی خوب می شد اگر این شرکت های چند ملیتی وظیفه تامین غذای فقرا را برعهده می گرفتند و بجای دور ریختن غذاها در آخر شب آنرا به نیازمندان می دادند.»

مدیریت این شعبه مک دونالد ، تامین روزانه هزار ساندویچ همبرگر همراه با آب و میوه را تقبل کرده است، مسئله ای که شاید بتواند کاردینال هایی که اوائل ژانویه با افتتاح این فست فود در دو قدمی واتیکان، مخالف بودند را کمی نسبت به مواضع قبلی خود، نرم تر کند.

مطالب مرتبط