Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مذاکرات برکسیت؛ پیشرفت های کند برای کسب توافق

مذاکرات برکسیت؛ پیشرفت های کند برای کسب توافق
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دور ششم مذاکرات برکسیت بین اتحادیه اروپا و بریتانیا از سر گرفته شد. به نظر می رسد در این دور برخلاف دوره‌های گذشته مذاکرات که بدون نتیجه و کسب توافق به پایان رسید، توافقهایی هرچند نه به اندازه کافی در حال شکلگیری است.

میشل بارنیه کمیسر و مسئول مذاکرات برکسیت در پایان دور ششم گفت: «می خواهیم و ناگزیریم شرایطی را اجرا کنیم تا بصورت عملی ملزم به کسب توافق باشیم چرا که برای جدایی کامل بریتانیا از اتحادیه اروپا تنها تا ماه مارس سال ۲۰۱۹ زمان باقی است.» وی اعلام کرد که پانصد روز پس از رای موافق مردم بریتانیا به برکسیت همچنان هیچ توافقی در این زمینه بدست نیامده است.

دیوید دیویس وزیر برکسیت بریتانیا هم در کنفرانس خبری که در محل کمیسیون اروپا در بروکسل برگزار می شد گفت: «باید در اولین زمان ممکن مشکل ناشی از مرزهای ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند را مرتفع کنیم. برای این کار باید دوباره حد اصلی مرزهای داخلی بریتانیای کبیر را تعیین کنیم.»

خبرنگار ما می گوید: «دور دیگری از مذاکرات سخت برکسیت به پایان می رسد. پیشرفتهایی حاصل شده است اما راه زیادی برای پایان دادن به مذاکرات مانده است. تببین مرزهای جدید، حقوق شهروندان و بودجه طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا. بریتانیا امیدوار است محور دور بعدی مذاکرات موضوع صادرات و واردات بین اتحادیه اروپا و بریتانیا باشد.»

برخی از طرفداران برکسیت در دولت خانم می بر این باورند که دولت باید بدون امضاء هرگونه توافقی از اتحادیه اروپا خارج شود. آنها بر این باورند که اتحادیه اروپا نیز نیازمند یک جدایی نظام‌بند است و بریتانیا باید در برابر هر فشاری مقاومت کند. با اینحال یک دیپلمات ارشد اروپایی بر این باور است که برای زمینه سازی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نباید شتابزده عمل کرد. آنها در اظهار نظرهای رسمی خود می گویند که بریتانیایی‌ها برای خروج باید با دستی پر پول وارد مذاکرات شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعلام جشن سوسیالیست‌ها؛ حزب راست افراطی «وُکس» اسپانیا از دولت‌های ائتلافی ۵ منطقه کناره‌گیری کرد

ترکش‌ سفر اوربان به مسکو؛ برخی اعضای اتحادیه اروپا وزرایشان را به جلسات با ریاست مجارستان نمی‌فرستند

دومین فراکسیون راست افراطی پارلمان اروپا با همکاری حزب «آلترناتیو برای آلمان» تشکیل شد