بحث کمیسیون اروپایی درباره بهشت های مالیاتی

بحث کمیسیون اروپایی درباره بهشت های مالیاتی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسسیون اروپایی درباره مدارک افشاگرانه پاناماپیپرز جلسه برگزار می کند.

آگهی

کمیسسیون اروپایی درباره مدارک افشاگرانه پاناماپیپرز جلسه برگزار می کند. این در حالی است که رئیس کنونی کمیسیون، ژان کلود یونکر نامش بارها به عنوان کسی که همزمان با نخست وزیری لوکزامبورگ در فرار مالیاتی شرکتهای چندملیتی و افراد ثروتمند به این کشور نقش داشته مورد انتقاد برخی از نمایندگان پارلمان و کمیسرهای اروپایی قرار گرفت.

فابیو دی مازی، نماینده چپگرا ایتالیا در این باره گفت: « او خود معمار این کارتل فرارهای مالیاتی و فساد مالی مقامات سیاسی و شرکتهای چند ملیتی است. همانطور که می بییند وی حتا برای تبلیغات انتخاباتی چه در مقام نخست وزیر و چه برای ریاست کمیسیون همواره از منافع و خوبیهای منافع آزاد و بهشتهای مالیاتی گفته است. یونکر همواره اعلام کرده است که بهشتهای مالیاتی باعث بهبود اقتصادی و رونق صنعت توریسم می شود.»

آنا گومز نماینده سوسیالیست پارلمان در دفاع از یونکر البته می گوید: «یک سارق تنها می تواند از پس سارقان برآید و به نظر می رسد که باید به یونکر فرصت اینکار را داد. خصوصا اینکه با وجود کمیسرهایی چون مسکوویسی می توان امیدوار بود که اصلاحات اساسی در عرصه اروپایی انجام بگیرد.»

با این حال یونکر، رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد هیچ گاه در مقام نخست وزیر لوکزامبورگ تصمیمی مبنی بر تایید فرارهای مالیاتی نگرقته است.

یونکر گفت: «من می خواهم که اعتبار من برای تلاشهای امروزمان صرف شود. امیدوارم که اعتبار این کمیسیون به کارهایی باشد که امروز در حال انجام آن هستیم. هیچگاه کمیسیون به فرارهای مالیاتی کمک و از آن حمایت نکرده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود