Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نشست وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا حول محور امنیت و مهاجرت

نشست وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا حول محور امنیت و مهاجرت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

فدریکا موگرینی می‌گوید موج عظیم پناهجویان به اروپا در سال‌های اخیر کشورهای عضو را بر آن داشته است تا نگرش خود را به مساله مهاجرت از آفریقا تغییر دهند.

نماینده ارشد اتحادیه اروپا در سیاست خارجی در پایان نشست وزرای امور خارجه این اتحادیه در بروکسل که حول محور امنیت و مهاجرت برگزار شد به خبرنگاران گفت: «در مورد نحوه کمک‌رسانی به آفریقا تصمیم گرفته‌ایم که روش سنتی خود را تغییر دهیم و به سوی یک همکاری دوجانبه‌ی حقیقی و موثر برای کنترل مساله مهاجرت روی آوریم. این بهترین راه خواهد بود برای پیشگیری از افراط‌گرایی و عواقب ناشی از آن. از این راه همچنین می‌توان شرایط و امکانات مناسب برای جوانان در آفریقا ایجاد کرد.»

مصطفی فکیر محمد، دبیرکل کمیسیون اتحادیه آفریقا نیز که روز دوشنبه در این نشست حضور داشت گفت: «مساله پناهجویان را نمی‌توان فقط با تمرکز بر عواقب آن بررسی و برطرف کرد. روش و نگرش ما باید سیاسی باشد. باید به ریشه‌های اصلی این معضل پرداخت. ایجاد کمپ و ساخت دیوار و حصار مشکل را حل نخواهد کرد.»

اتحادیه اروپا اعلام کرده است که مبلغ ۲ میلیارد یورو برای ایجاد ثبات و صلح در برخی کشورهای آفریقایی از جمله نیجر و سودان تخصیص داده شده است.

معضل فقر و بیکاری سالانه میلیون‌ها جوان آفریقایی را مجبور به ترک خانه و کاشانه خود کرده است. آنها به امید زندگی بهتر از راه‌های غیرقانونی و بسیار خطرناک به لیبی سفر می‌کنند و از آنجا از طریق دریای مدیترانه راهی اروپا می‌شوند.

Foreign Affairs Council: doorsteps on #Africa by FedericaMog</a> & EU ministers. More: <a href="https://t.co/zEadBe2P9b">https://t.co/zEadBe2P9b</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/FAC?src=hash">#FAC</a> <a href="https://t.co/pRJMXlx9WC">pic.twitter.com/pRJMXlx9WC</a></p>— EU Council Press (EUCouncilPress) May 15, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟