Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

قوانین اتحادیه اروپا برای حمل اسلحه گرم

قوانین اتحادیه اروپا برای حمل اسلحه گرم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامه سخن شما توما از پاریس پرسیده است: «قوانین اتحادیه اروپا برای افرادی که می خواهند سلاح گرم داشته باشند چیست؟» ژان شارل آنتوان، دکتری

آگهی

در این برنامه سخن شما توما از پاریس پرسیده است: «قوانین اتحادیه اروپا برای افرادی که می خواهند سلاح گرم داشته باشند چیست؟»

ژان شارل آنتوان، دکتری ژئوپلیتیک از موسسه فرانسوی ژئوپلوتیک و کارشناس سلاحهای گرم به این پرسش پاسخ می دهد: «در اتحادیه اروپا تعداد زیادی مجموعه مقررات ملی وجود دارد و مقررات واحدی برای اروپا وجود ندارد. اما در تاریخ ۱۸ ژوئن ۱۹۹۱ رهنمودی از کمیسیون اروپا داده شده که در سال ۲۰۰۸ هم تغییراتی یافته است، و در آن سلاحهای گرم به چهار مقوله A و B و C و D تقسیم شده است. از اواسط نوامبر ۲۰۱۵هم کمیسیون اروپا مصمم شده است که در آینده نزدیک قوانین خرید و داشتن سلاح برای غیرنظامیان را سخت تر کند.

ژان شارل آنتوان می افزاید: «با این وجود، چند وجه مشترک می توان دید. در همه کشورهای اتحادیه اروپا قوانین مربوط به خرید و داشتن سلاح گرم، محدود کننده هستند: برای این کار باید به سن قانونی رسیده باشید که در بیشتر موارد ۲۱ سال است، باید سابقه ارتکاب جرم نداشته باشید و از سلامت عقل برخوردار باشید. در تمام کشورهای اتحادیه اروپا، چه بریتانیا و کشورهای شمالیِ عضو اتحادیه اروپا که داشتن اسلحه را کلا ممنوع کرده اند، و چه در کشورهای جنوبی عضو اتحادیه اروپا که در داشتن سلاح گرم آزادی بیشتر وجود دارد، مواردی استثنایی وجود دارد که عمدتاً شامل مجوزهای منطقه ای یا ملی برای ورزش تیراندازی یا شکار می شود و یا حق داشتن اسلحه خنثی شده که قابلیت تیر اندازی ندارد برای کلکسیونرهای اسلحه.»

شما هم می توانید پرسشهایتان را در وبگاه برنامه یا در صفحه شبکه های اجتماعی ما مطرح کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها