Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یونان دروازه ورود مهاجرین به اروپا نیست

یونان دروازه ورود مهاجرین به اروپا نیست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یونان بار دیگر در ارتباط با بحران مهاجرین به اروپا هدف انتقاد قرار گرفته تا آنجا که برخی از اعضای اتحادیه اروپا گفته اند اگر این کشور نتواند از

آگهی

یونان بار دیگر در ارتباط با بحران مهاجرین به اروپا هدف انتقاد قرار گرفته تا آنجا که برخی از اعضای اتحادیه اروپا گفته اند اگر این کشور نتواند از مرزهایش حفاظت کند، باید از منطقه شنگن خارج شود.

ایونیس موزالاس، وزیر کابینه یونان در امور مهاجرت می گوید: “حتی تصور آنرا نمی کنیم که یونان از منطقه شنگن خارج شود. این بمعنی از هم پاشیدن توافق شنگن است. باید تمام مدت از خودمان بپرسیم چرا یونان نمی تواند از مرزهایش با اتحادیه اروپا حفاظت کند. تا آنجا که به مرزهای زمینی مربوط می شود، آنها در “اوروس” با ترکیه اند که ما و این کشور از آن بخوبی حفاظت می کنیم، اما هیچگونه راهی برای مراقبت از مرزهای دریایی وجود ندارد جز اینکه (مهاجران) را ردیابی کرده نجات دهیم. به همین دلیل است که می گوییم این نه یونان بلکه ساحل ترکیه است که دروازه مهاجرین است.”

از سوی دیگر گزارشهایی حاکی از آن است که اتحادیه اروپا از بابت آنکه یونان در رویارویی با بحران مهاجران از اعضاء کمک نمی خواهد، ناخوشنود است.

آقای موزالاس می افزاید: “از یکصد ماشین انگشت نگاری که از اتحادیه خواستیم، تنها چهل و دو عدد دریافت کردیم که دوازده عدد آن از آلمان فرستاده شد. به ما می گویند کمک “فرانتکس” را نمی خواهیم. این دروغ است. ما در ماه مه خواستار تعداد سیصد و بیست نفر (از فرانتکس) شدیم که تنها نیمی از آنها را در اختیار ما گذاشتند…و هیچیک از یکهزار و ششصد افرادی که قرار بود به پروژه فرانتکس ملحق شوند، به ما نپیوستند.”

در این میان، رهبران اروپا همچنان با بحران لاینحل ورود پناهجویان بیشتری به خاک اروپا رویارویند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست وزیران کشور اعضای اتحادیه اروپا پیرامون تبادل اطلاعات و مشخصات مسافران هوایی

اعلام جشن سوسیالیست‌ها؛ حزب راست افراطی «وُکس» اسپانیا از دولت‌های ائتلافی ۵ منطقه کناره‌گیری کرد

ترکش‌ سفر اوربان به مسکو؛ برخی اعضای اتحادیه اروپا وزرایشان را به جلسات با ریاست مجارستان نمی‌فرستند