نشست وزیران کشور اعضای اتحادیه اروپا پیرامون تبادل اطلاعات و مشخصات مسافران هوایی

نشست وزیران کشور اعضای اتحادیه اروپا پیرامون تبادل اطلاعات و مشخصات مسافران هوایی
نگارش از Euronews

وزیران کشور اعضای اتحادیه اروپا روز جمعه بار دیگر در بروکسل به بحث پیرامون موضوع «ثبت مشخصات مسافران» (PNR) و کنترل بیشتر مرزهایشان نشستند. پی ان آر

وزیران کشور اعضای اتحادیه اروپا روز جمعه بار دیگر در بروکسل به بحث پیرامون موضوع «ثبت مشخصات مسافران» (PNR) و کنترل بیشتر مرزهایشان نشستند.

پی ان آر ثبت و تبادل اطلاعات، مشخصات و داده های مربوط به مسافرانی است که در مرزهای هوایی اتحادیه اروپا تردد می کنند.

آنچه به نهادینه شدن ثبت مشخصات مسافران و تبادل آن بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا قوت می بخشد، حملات مرگبار و خونین ماه گذشته در پاریس است.

فرانسه از حامیان این طرح است. برنارد کازنو، وزیر کشور فرانسه می گوید:«تروریست ها از پروازهای داخلی اروپا استفاده می کنند باید با ردیابی آنها راهی را در جلوگیری و مقابله با تهدیدات تروریستی پیدا کنیم.»

تبادل این اطلاعات تا به امروز در سطح ملی و یا بطور دو جانبه بین کشورهای اروپایی صورت پذیرفته است. اما اکنون اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در پی تعمیم اجرای ان پی آر در سطح این اتحادیه هستند.

برای تعمیم پی ان آر در سطح کل اتحادیه اروپا ابتداء کمیته ای در پارلمان اتحادیه و سپس نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا در ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی به آن رای خواهند داد.

مخالفان «ثبت مشخصات مسافران» (PNR) در پارلمان اتحادیه اروپا اغلب لیبرال ها، چپ ها و سبزها هستند که تعمیم و اجرای آن را مغایر با آزادی های فردی و حفاظت از داده های خصوصی ارزیابی می کنند.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

حملات پاریس