اتحادیه اروپا خواهان اعطای امتیاز به ترکیه است

اتحادیه اروپا خواهان اعطای امتیاز به ترکیه است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا، همراه با پارلمان اروپا و ترکیه در صدد یافتن راه حلی بر اجتماع کثیر پناهجویان عمدتا سوری در ترکیه هستند. اتحادیه اروپا به ترکیه پیشنهاد

آگهی

اتحادیه اروپا، همراه با پارلمان اروپا و ترکیه در صدد یافتن راه حلی بر اجتماع کثیر پناهجویان عمدتا سوری در ترکیه هستند. اتحادیه اروپا به ترکیه پیشنهاد کمک مالی داده است.

روز دوشنبه، رجب طیب ادروغان پس از دیدار با روسای کمیسیون و پارلمان اروپا گفت: “امروز در کشور ما نزدیک به دو میلیون و نیم آواره پناه جسته اند. ما هفت میلیارد و هشتصد میلیون دلار هزینه کرده ایم اما جامعه بین المللی تنها چهارصد و هفده میلیون دلار به ما پرداخت کرده است. در حالیکه در حال حاضر در اروپا تنها دویست و پنجاه هزار آواره اسکان دارد.”

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا گفت در مقابل تلاشهای ترکیه، اتحادیه اروپا حاضر است به این کشور امتیاز بدهد: “من خواهان لغو مقررات روادید میان ترکیه و اتحادیه اروپا هستم. ترکیه باید در فهرست کشورهای امن قرار گیرد.”

کلثوم الن، گزارشگر یورونیوز در بروکسل میگوید: “قرار است بحران مهاجرت بار دیگر در روز پنجشنبه آینده در لوکزامبورگ به بحث گذاشته شود. در این کنفرانس مقامات کشورهای غرب بالکان، ترکیه و اروپا شرکت خواهند داشت.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا ترکیه در متوقف کردن مهاجران منفعلانه عمل می کند؟

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است