Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بحران یونان؛ سیپراس و یونکر امشب در بروکسل دیدار می کنند

بحران یونان؛ سیپراس و یونکر امشب در بروکسل دیدار می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آلکسیس سیپراس نخست وزیر یونان امشب در بروکسل و در مراسم شامی با ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا دیدار می کند. ناظران این دیدار را «آخرین شانس برای

آگهی

آلکسیس سیپراس نخست وزیر یونان امشب در بروکسل و در مراسم شامی با ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا دیدار می کند.

ناظران این دیدار را «آخرین شانس برای دستیابی به توافق» میان یونان و اتحادیه اروپا در ارتباط با بدهی های این کشور می دانند.

با اینحال سخنان مارگاریتاس شیناس، سخنگوی کمیسیون اروپا از انتظارات کاسته است. او گفت: «امشب احتمال نمی دهیم نتیجه نهایی بدست آید. این تنها یک گفتگو است و نه نتیجه گیری.»

آقای سیپراس روز سه شنبه برنامه ای را به بستانکاران یونان ارائه کرد و از سازش ها و امتیازاتی صحبت کرد که باوجود دشوار بودنشان برای مردم یونان، کشورش حاضر به پذیرش آنهاست.

سه شنبه شب آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا و روسای صندوق بین المللی پول و بانک مرکزی اروپا، در پایتخت آلمان بر سر بحران بدهی های یونان به گفتگو نشستند.

ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا در سخنانی شرایط یک توافق خوب با یونان را تشریح کرد. او گفت: «هیات مدیره بانک مرکزی اروپا خواهان باقی ماندن یونان در حوزه پولی یوروست اما باید توافق محکمی صورت گیرد و توافق قدرتمند و محکم توافقی است که باعث رشد شود و انصاف اجتماعی را در نظر بگیرد و از لحاظ مالی پایدار باشد.»

آتن در صورت عدم دریافت کمک های بیشتر ظرف چند روز ورشکست خواهد شد. تنها در ماه ژوئن، یونان باید ۱.۶ میلیارد یورو به صندوق بین المللی پول بپردازید. با اینحال آلکسیس سیپراس تهدید کرده که در صورت عدم توافق از پرداخت ۳۰۰ میلیون یورویی که این هفته باید به صندوق بین المللی پول بپردازد سر باز خواهد زد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعلام جشن سوسیالیست‌ها؛ حزب راست افراطی «وُکس» اسپانیا از دولت‌های ائتلافی ۵ منطقه کناره‌گیری کرد

ترکش‌ سفر اوربان به مسکو؛ برخی اعضای اتحادیه اروپا وزرایشان را به جلسات با ریاست مجارستان نمی‌فرستند

دومین فراکسیون راست افراطی پارلمان اروپا با همکاری حزب «آلترناتیو برای آلمان» تشکیل شد