پیامدهای همکاری سازمان اطلاعات آلمان با سازمان سیا در جاسوسی از شهروندان اروپایی

پیامدهای همکاری سازمان اطلاعات آلمان با سازمان سیا در جاسوسی از شهروندان اروپایی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

افشای رابطه همکاری بین سرویس اطلاعات برونمرزی آلمان یا “بی ان دی” (BND) و سازمان اطلاعات و امنیت ملی آمریکا (سیا)، سر و صدای زیادی به پا کرده است. از

آگهی

افشای رابطه همکاری بین سرویس اطلاعات برونمرزی آلمان یا “بی ان دی” (BND) و سازمان اطلاعات و امنیت ملی آمریکا (سیا)، سر و صدای زیادی به پا کرده است.

از نظر برخی مقامات آلمانی، اطلاعاتی که “بی ان دی” درباره دولت ها و شرکت های اروپایی از جمله کمپانی هواپیمایی “ایر باس” در اختیار سازمان اطلاعات و امنیت آمریکا قرار داده، غیر قانونی است.

ادعاهایی در باره تلاش دولت بر لاپوشانی اخبار مربوط به این موضوع مطرح شده است: رسانه های آلمان می گویند برخی از داده های مربوط به این جاسوسی از بانک اطلاعاتی “بی ان دی” حذف شده است.

عواقب این رسوایی برای دولت ائتلافی آنگلا مرکل چه خواهد بود؟ جاسوسی از صدر آعظم آلمان و شنود مکالمات تلفنی وی توسط سازمان سیا چه پیامدهایی خواهد داشت؟ درباره این موضوعات با مهمانان برنامه بیست و پنج ثانیه گفتگو کرده ایم.

مهمانان این برنامه بیست وپنج ثانیه عبارتند از : المار بروک، رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا و از اعضای حزب دموکرات مسیحی خانم مرکل؛ یپه کوفود، معاون هیئت نمایندگان پارلمانی اروپا در روابط با ایالات متحده، و از اعضای حزب سوسیال دموکرات؛ و کلاوس بوخنر، نماینده سبزهای آلمان در پارلمان اروپا و از اعضای کمیته سیاست خارجی و کمیته فرعی امنیت و دفاع.

برای شنیدن نظرات کارشناسان، روی ویدئوی برنامه کلیک کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان و موافقان اتحادیه اروپا چه بیمها و امیدی دارند؟

چرا با وجود کمک مالی اتحادیه اروپا به کشورهای فقیر، مهاجران اقتصادی راهی اروپا می شوند؟

ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا چه پیامدهایی برای طرفین خواهد داشت؟