رهبران اتحادیه اروپا خواهان افزایش تحریم علیه روسیه هستند

رهبران اتحادیه اروپا خواهان افزایش تحریم علیه روسیه هستند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بدنبال حملات اخیر جدایی طلبان اوکراین علیه "ماریوپل"، اتحادیه اروپا اعمال تحریمهای گسترده تر علیه روسیه را مد نظر قرار می دهد.

آگهی

روز چهارشنبه، یکروز قبل از اجلاس وزرای خارجه اتحادیه اروپا، گروهی از فعالان سیاسی اوکراین در خارج از ساختمان شورای اروپا دست به تظاهرات زده، خواهان افزایش تحریم علیه روسیه شدند.

یکی از تظاهرکنندگان گفت: “ما بار دیگر خواهان تحریم (علیه روسیه) هستیم. میدانیم درباره آن مذاکره خواهند کرد. ما عمل می خواهیم.”

اما، روسیه همچنان بر موضع خود مصر است. یکی از اعضای فوروم تعامل با روسیه که به کرملین نزدیک است، به گزارشگر یورونیوز گفت: “من طرفدار گسترش تحریمها و حتی مذاکره در مورد آنها نیستم. طرفدار مذاکرات شفاف، مسئولانه و مبتنی بر اطلاعات بیطرفانه هستم.”

اما، بدنبال حملات اخیر جدایی طلبان اوکراین در “ماریوپل“، رهبران اتحادیه اروپا از اجلاس وزرای خارجه خواسته اند تحریمهای جدیدی را مد نظر قرار دهند.

وزیر خارجه بلژیک می گوید: “می خواهیم مسکو را تحت فشار بگذاریم تا از نفوذش در منطقه استفاده کرده و با بازگشت به پروتوکل “مینسک” مفاد آنرا به اجرا بگذارد.”

ممکن است تلاشهای وزرای خارجه اتحادیه با بروی کار آمدن یک دولت طرفدار مسکو در یونان که گفته است تحریمهای بیشتر علیه روسیه را وتو می کند، خنثی گردد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود

«پوشیدگی سینه‌های زنان پیشخدمت و ممنوعیت فروش خیارهای خمیده» در مقررات اتحادیه اروپا؛ شایعه است؟