Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کمیسون اروپا خواهان شفافیت در عملکرد کمیسرهاست

کمیسون اروپا خواهان شفافیت در عملکرد کمیسرهاست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

روز چهارشنبه، کمیسیون اروپا اعلام کرد که منبعد، کمیسرهای اتحادیه اروپا و کارمندان دفتری آنها باید جزییات تماسهایشان را با نمایندگان شرکتها در دسترس عموم بگذارند.

فرانس تیمرمن، معاون اتحادیه اروپا در یک کنفرانس خبری گفت: “ما از آن مرحله ای که دولت از مردم انتظار داشت به آن اعتماد کنند، گذشته و وارد مرحله ای شده ایم که شهروند در پی گواه این اعتماد است. می خواهیم به روشنی نشان دهیم که در مورد جلساتمان با شفافیت تمام عمل می کنیم.”

این اقدام که از اول ماه آینده آغاز می شود داوطلبانه بوده و زیربازرسی نهادهای نظارتی قرار نمی گیرد.

موسسه نظارت بر شرکتها در بروکسل که برای وضع مقررات برای فعالیتهای دلالان شرکتها مبارزه می کند، می گوید هنوز جا برای تخلف وجود دارد.

الیویه هودمن، مدیر موسسه نظارت بر شرکتها در بروکسل می گوید: “از اعلامیه امروز این برداشت را کرده ام که (مقررات داوطلبانه) حداقل در این مرحله بسیار اندک است وتنها شامل مقامات بلندپایه کمیسیون می شود. این موجب شفافیت در فعالیتهای دلالان نمی شود.”

مورد جان دالی، کمیسربهداشت کمیسیون اروپا که دو سال پیش به اتهام تبانی با شرکتهای دخانیات از کار برکنار شد، نمونه ای است برای نیاز به ثبت مکالمات میان کمیسر ها ودلالان شرکتها. آقای دالی همواره ارتکاب به هرگونه خلافی را تکذیب کرده است.

کمیسیون پیشین اروپا از تنظیم و کنترل فعالیتهای حدود سی هزار دلال عاجز ماند و هرچند از سال دو هزار و نه طرحی برای ثبت تماسهای دلالان با کمیسرها پیاده کرد، اما اجرای آنرا برای کمیسرها داوطلبانه اعلام کرد و کسی هم به آن وقعی ننهاد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طنز و شوخی با ترور نافرجام ترامپ؛ آیا آزادی بیان در آلمان استانداردی دوگانه دارد؟

نامه‌ هشدارآمیز اوربان به سران اروپا: ترامپ پیش از برگزاری مراسم تحلیف تکلیف اوکراین را روشن می‌کند

موافقت ماکرون با استعفای نخست‌وزیر؛ تاکتیک رئیس جمهوری فرانسه برای گذار از دوره اختلاف میانه‌روها