نقش آینده ناتو در درگیری های جهانی

نقش آینده ناتو در درگیری های جهانی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سیزده سال پس از شکست طالبان توسط متحدان غربی، ماموریت ناتو در ماه دسامبر در افغانستان به پایان می رسد اما ناتو با بحران های جدیدی روبروست. مهمترین پرسش حال حاضر برای مقامات ناتو این است که آیا باید علیه شورشیان افراطی اسلامی در سوریه و عراق وارد مبارزه شود یا خیر؟ و آیا مداخله ناتو می تواند راه حلی برای کنترل سیل پناهجویان در سواحل اروپا باشد؟ یا همانند افغانستان و لیبی، مداخله ناتو بدون تعهدات بین المللی بنیادی تر برای دولت سازی، به هرج و مرج و خونریزی بیشتر می انجامد؟

در این برنامه 25 ثانیه، کریس برنز با ریچارد فرو، معاون دبیر کل ناتو در بخش عملیات، افضل خان، نماینده سوسیالیست بریتانیایی و معاون امنیت و دفاع پارلمان اروپا و پولین ماسا، معاون اتاق فکر دفاعی و امنیتی پارلمان اروپا گفتگو کرده و پرسش های گوناگونی را با آنها در میان گذاشته است.

مهمانان این برنامه تاکید کرده اند که علاوه بر جنبه نظامی مقابله با تهدیدات گروه موسوم به دولت اسلامی، باید سرمایه گذاری بیشتری روی راه حل های سیاسی در منطقه خاورمیانه کرد. از نظر کارشناسان این برنامه، جامعه بین المللی از نظر رایزنی های سیاسی در وضعیت ضعیفی قرار گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان و موافقان اتحادیه اروپا چه بیمها و امیدی دارند؟

چرا با وجود کمک مالی اتحادیه اروپا به کشورهای فقیر، مهاجران اقتصادی راهی اروپا می شوند؟

ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا چه پیامدهایی برای طرفین خواهد داشت؟