ابتکار شهروندان اروپایی برای حق دسترسی به آب

ابتکار شهروندان اروپایی برای حق دسترسی به آب
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سئوال این هفته برنامه سخن شما توسط ماری از پاریس به دست ما رسیده است: «اتحادیه اروپا در بروکسل در حال بررسی اولین طرح ابتکار شهروندان اروپایی تحت عنوان “حق دسترسی به آب“است. این طرح خواستار دسترسی جهانی به آب آشامیدنی است. گام بعدی در این زمینه چیست؟»

آگهی

آنتونی گرویلی، سخنگوی کمیسیون اروپا پاسخ می دهد:

چطور می توانیم موفقیت طرح ابتکار شهروندان اروپایی را ارزیابی کنیم؟ از نظر قانونی ساده است. یک ابتکار وقتی
موفقیت آمیز است اگر امضای بیش از یک میلیون از حامیانش را حداقل از هفت کشور عضو اتحادیه بدست آورد.

با این معیار، ابتکار حق دسترسی به آب در حال حاضر موفقیت بزرگی است. آنها نزدیک به ۱.۷ میلیون امضا از حامیانشان را از حداقل ۱۳ کشور عضو جمع آوری کرده اند. اما بینندگان شما می پرسند شانس موفقیت این ابتکار یعنی دسترسی جهانی به آب آشامیدنی و بهداشت چه اندازه است؟

بدیهی است که این چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیافتد. همه می دانیم که یک چوب جادویی که باعث شود این اتفاق فردا رخ بدهد وجود ندارد. این درخواست به کار زیادی لازم دارد و به تلاش های طولانی در همکاری نزدیک با دولت ها در سراسر جهان نیاز است.

کمیسیون اروپا در حال حاضر کارهای زیادی انجام داده است. در سال های اخیر با حمایت ما ۳۲ میلیون نفر به آب و ۹ میلیون نفر به بهداشت دسترسی یافته اند. امروز کمیسیون اروپا و کشورهای عضو به همراه هم ۱.۵ میلیارد یورو بطور سالیانه به این هدف مهم اختصاص داده اند. با این سیاست ما را به بزرگترین شریک در این زمینه تبدیل کرده است.

سازمان دهندگان حق دسترسی به آب از این موضوع آگاه اند و آنها از ما می خواهند که تلاش هایمان را فراتر از این اهداف گسترش دهیم.

آیا این ممکن خواهد بود؟ باید منتظر شد و دید. در داخل کمیسیون اروپا در حال حاضر مطالعات در حال انجام است تا ببینیم که چگونه می توانیم به این پیشنهاد واکنش نشان دهیم و انتظار داریم که همکاران مان در کمیسیون اروپا تا ۲۰ مارس به تصمیمی در این باره برسند.

شما هم سئوالات خود را با مراجعه به سایت یورونیوز بخش سخن شما با ما در میان بگذارید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

نحوه دسترسی شهروندان اروپایی به کمکهای مالی اتحادیه اروپا

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا