Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پارلمان اروپا بدنبال تصویب قوانین جدید برای جلوگیری از دسترسی سازمانها به اطلاعات شخصی شهروندان است

پارلمان اروپا بدنبال تصویب قوانین جدید برای جلوگیری از دسترسی سازمانها به اطلاعات شخصی شهروندان است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

فکر می کنید زندگی خصوصی و حقوق مربوط به آن در خطر قرار گرفته است؟ آیا افشاگریهای تازه زندگی ما را با چالشهای جدی مواجه خواهد کرد؟

کارشناس مسایل اطلاعاتی می گوید:
بخشی از پاسختان به نهادهای دولتی و سازمانهای امنیتی کشورها مربوط می شود. اما این همه جواب نیست.

باید از خودمان نیز بپرسیم تا چه اندازه فناوریهای مدرن در زندگی خصوصیمان وارد شده اند که این مساله به نهادهای امنیتی اجازه داده است تا براحتی وارد زندگی خصوصی ما بشوند.

باید ببینیم چه کسی همه اطلاعاتمان را ذخیره کرده است. چه کسی اطلاعات شخصیمان را می داند. این سوالیست حیاتی. چرا که در پرده همه این آزادیها آزادیهای دیگری نیز جلوه گر می شوند. آزادی شنود ویاغیره. اگر بدانید که تمام مدت در حال شنود و تحت نظر هستید. آنچه که درباره پریزم دیدیم، نشان می دهد که فیس بوک، گوگل و اپل و مایکروسافت همه در کار تجسس نقش دارند. باید پایه های روابط عمومیمان را مورد بازبینی قرار دهیم. اطلاعات شخصی را براحتی در اختیار بقیه قرار ندهیم. چرا اعتماد می کنید؟ و چه بلایی بر سر این اطلاعات تا 5، 10 و یا 15 سال آینده خواهد آمد.

این سوالها امروز مرتبا در پارلمان اروپا مطرح می شود. این پارلمان می خواهد قوانین جدیدی برای مبارزه با این شنودها بردارد. این فرصت مناسبی برای نمایندگان اروپایی است تا سرنوشت شهروندان را در اختیار خودشان قرار دهد.

باید امکانات جدید در اختیار دولتها قرار گیرد تا با این مسایل مبارزه کنند. باید کنترل اطلاعات افراد بجای شرکتهای آمریکایی در دست مردم باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها