اروپا در هفته ای که گذشت

اروپا در هفته ای که گذشت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

هفته گذشته، تحت الشعاع آخرین کنفرانس سران اتحادیه اروپا قبل از تعطیلات تابستانی بود. در دستور جلسه، بیکاری جوانان اروپایی قرار داشت که در بحران مالی اخیر به اوج خود رسیده است. دراین میان، آلمان کعبه آمال بیکاران اروپا شده است. در میان سایر نکات مورد مذاکره، ازدواج غیر محتمل اقدامات ریاضتی و رشد اقتصادی، احتمال ایجاد یک اتحادیه بانکی برای کنترل فعالیتهای بانکها در اروپا ….و آغاز مذاکرات اتحادیه اروپا و صربستان برای پیوستن این کشور کوچک به اتحادیه قرار داشته است.
—————————————-
همانگونه که انتظار می رفت، حاصل نشست اخیر رهبران اروپا، که قبل از تنفس تابستانی برگزار شد، چندان غیر معمول نبود. مسائل بسیاری در دستور کار قرار داشت.از جمله آنچه بن بست بیکاری جوانان نامیده می شود، همچنین سرنوشت بودجه هفت ساله اتحادیه اروپا و نیز مناقشه دائمی بر سر موضوع های ریاضت اقتصادی و رشد اقتصادی. ببینیم در پایان نشست چه نتایجی به دست آمده است.
_______________
با رسیدن میزان بیکاری در اروپا به بیست و پنج میلیون نفر، انگیزه بقا مردم را به هر گوشه ای از جهان می کشاند که بتوانند خود و خانواده شان را حفظ کنند. آلمان که همچنان خود را در صدر اقتصاد بحران زده اروپا نگاه داشته، مقصد بسیاری از اروپائیان درمانده ای است که خود را برای سفر و آموختن زبان و غلبه بر موانع متعدد آماده کرده اند، تا بتوانند به امنیت مالی دست یابند. گزارشی داریم از رودلف هربرت.
_______________

و گزارشی درباره یک موفقیت در تغییر اوضاع و غلبه بر بیکاری. حکومت محلی در منطقه فلاندر در بلژیک توانسته است گامی برای کاهش بیکاری جوانان بردارد. ببینیم آنها عصای سحرانگیز خود را چگونه به حرکت درآورده اند. سارا بلانکا گزارش می دهد. ______________ سرانجام و پس از ماهها کشمکش، اتحادیه اروپا گفتگو با صربستان را در مورد در خواست عضویت این کشور کوچک در اتحادیه، آغاز کرده است. در این میان، صربستان و کوزوو شاید بتوانند اختلافات خود را که مانعی برای آغاز گفتگوها بود نیز مدیریت کنند.
_____________

در میان تحولات هفته آینده در اروپا: روز دوشنبه، کرواسی بعنوان بیست و هشتمین عضو، به اتحادیه اروپا می پیوندد، لیتوانی ریاست دوره ای اتحادیه را برای شش ماه آینده بر عهده می گیرد، و پارلمان اروپا اجلاس ماهیانه اش را در استراسبورگ آغاز می کند. روز چهارشنبه نیز، کنفرانس کار برای جوانان در برلین برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت اسپانیا پس از رای دادگاه علیه قرنطینه مادرید، وضعیت اضطراری اعلام کرد

طرح گشایش اقتصادی در دست‌انداز؛ نوسان صعودی دلار به بازار تهران بازگشت

بیشتر افراد آزمایش شده در برگامو ایتالیا پادتن کرونا دارند