بیشتر افراد آزمایش شده در برگامو ایتالیا پادتن کرونا دارند

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
بیمارستان برگامو
بیمارستان برگامو   -   کپی رایت  AP Photo

در بدن بیشتر از نیمی از افرادی که اخیرا در شهر برگامو در شمال ایتالیا آزمایش داده‌اند، پادتن کووید ۱۹ وجود داشته است.

به گفته مقامات ایتالیا از ۹ هزار و ۹۶۵ نفر از ساكنان برگامو كه بین ۲۳ آوریل تا ۳ ژوئن آزمایش خون داده‌اند، ۵۷ درصدشان پادتن کووید ۱۹ داشته‌اند؛ چیزی که نشان می‌دهد آنها با افراد مبتلا به این بیماری در تماس بوده‌اند.

این نتایج بر اساس بررسی نمونه‌های «تصادفی» انجام شده است. مقامات حوزه بهداشت می‌گویند که چون این نمونه‌ها «به اندازه کافی جامع و گسترده» بوده‌اند، می‌توان آنها را به عنوان شاخصی اعتمادپذیر برای تعمیم به کل استان به کار برد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آژانس بهداشت برگامو در بیانیه جداگانه‌ای که بعداً صادر شد اعلام کرد که بیشتر افراد شرکت‌کننده در این نمونه‌گیری، ساکن مناطق دارای بیشترین موارد ابتلا بوده‌ و بسیاری از آنان قبلاً در قرنطینه به سر می‌برده‌اند.

از سوی دیگر نتیجه آزمایش ۱۰ هزار و ۴۰۴ نفر از کارکنان بخش بهداشت و درمان ایتالیا که بیشتر از همه در معرض ابتلا به کرونا هستند، نشان می‌دهد که پادتن کرونا در بدن بیش از ۳۰ درصد آنها ساخته شده است.

شهرستان برگامو دومین کانون شیوع کرونا در ایتالیا بوده است. بر اساس گزارش مؤسسه ملی آمار ایتالیا، آمار کلی مرگ و میر در برگامو در ماه مارس در مقایسه با میانگین آمار سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ به میزان ۵۶۸ درصد افزایش یافته است. دلیل این افزایش شدید که آمار مرگ و میر در برگامو را به بدترین آمار در ایتالیا تبدیل کرده، طبعا شیوع همه‌گیری کووید ۱۹ بوده است.

داده‌های رسمی نشان می‌دهد که از زمان آغاز شیوع کرونا تا کنون در شهرستان برگامو ۱۳ هزار و ۶۰۹ نفر به کووید ۱۹ دچار شده‌اند.

مؤسسه ملی آمار ایتالیا و وزارت بهداشت این کشور طرحی را برای انجام آزمایش خون در سراسر کشور با هدف گرفتن نمونه خون از حدود ۱۵۰ هزار نفر راه‌اندازی کرده‌اند تا بدین وسیله میزان گستردگی شیوع ویروس و وضعیت ساخت پادتن طبیعی در کشور را مشخص کنند.

تا کنون شمار فوتی‌های کرونا در ایتالیا حدود ۳۴ هزار نفر و موارد قطعی ابتلا بیش از ۲۳۵ هزار نفر گزارش شده است. در استان لومباردی که شامل شهرستان برگامو است، تا کنون بیش از ۱۶ هزار نفر بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان باخته‌اند.