Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جوانان کوبا در جستجوی آزادی

جوانان کوبا در جستجوی آزادی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هنرمند، وبلاگ نویس و یا روشنفکر، همه در تلاشند تا از هر راه ممکن تصویر کوبا را نزد جهانیان دگرگون کنند. نسل جدید کوبا چه مخالف دولت باشد چه نباشد در جستجوی آزادی است.

به نظر می رسد اصلاحات اعمال شده توسط رائول کاسترو طی سالهای گذشته کافی نبوده و آرزوهای نسل جدید کوبا برای بهترشدن و تغییر در وضعیت کشورشان را برآورده نکرده باشد.

لذت بردن ومصرف گرایی فلسفه زندگی بسیاری از جوانان امروز کوبایی است که عمری را در محرومیت بسر برده اند. آنها اغلب می گویند که علاقه ای به دخالت در سیاست ندارند.
اتیان خواننده کوبایی می گوید:«اینجا در کوبا خیلی ازمردم بیکارند و شغلی ندارند. در کوبا وقت زیاد داریم. اگر دنبال زمان و وقت می گردید باید به کوبا بیایید. اگر دنبال پول هستید باید به اروپا یا آمریکا یا هر جای دیگر بروید. اما اگر دنبال آزادی هستید درون خودتان دنبالش بگردید.»

اما در این میان جوانانی به چشم می خورند که نظراتی متفاوت دارند، نظراتی که با سیاست های رژیم همخوانی ندارد و در موارد زیادی دردسرهایی برای آنها به وجود آورده است. اما آنها علیرغم مشکلاتی مانند نظارت و سانسورشدید، در تلاشند تا تغییرات اساسی در کشورشان ایجاد کنند.

در این برنامه «گزارشگر» به دیدار این جوانان کوبایی رفته ایم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بزرگداشت ۱۶۶ سالگی رهبر استقلال کوبا

کارگران نامرئی در مزارع اروپا؛ حقوق کم، استثمار و در معرض خطر سلامت

زغال‌سنگ، طلای سیاه یا بلای جان لهستان؟