دریافت درمان در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا

دریافت درمان در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، “توماس” از بروکسل پرسش خود را از طریق ای میل فرستاده است و می پرسد: “من لهستانی هستم، اما در حال حاضر در بلژیک کار و زندگی می کنم. تابستان امسال، در نظر دارم درمان های دندانپزشکی ام را در لهستان انجام دهم. چگونه می توانم بازپرداخت این هزینه های پزشکی را دریافت کنم؟”

آگهی

لویزا لارانخو، کمیسر ارشد ارتباطات اروپا به این پرسش پاسخ می دهد: “بر اساس قوانین اتحادیه اروپا در مورد هماهنگی تأمین اجتماعی، شرایط و روش بازپرداخت هزینۀ درمان بستگی به این دارد که آیا شما در یک کشور دیگر اتحادیه، در بیمارستان تحت درمان قرار گرفتید یا نه؟

برای درمان های دندانپزشکی که خارج از بیمارستان و بدون درخواست قبلی از صندوق بیمه انجام می شوند، این هزینه ها با توجه به نرخ و شرایط صندوق بیمۀ کشورِ خودتان بازپراخت می شوند.

اما اگر قبل از درمان، از ادارۀ بیمه خودتان اجازه بگیرید، می توانید در هر دو کشور و در جایی که میزان بازپرداخت برای شما با صرفه ترین است، این درمان را انجام دهید.

برای مواردی که درمان دندانپزشکی در بیمارستان برنامه ریزی شده است، توصیه می کنیم که قبل از درمان در خارج از کشور از ادارۀ بیمۀ خود اجازه بگیرید. به این ترتیب می توانید نسبت به هزینه ای که متحمل شده اید، تقاضای بازپرداخت بیمه را از کشوری بکنید که برای شما به صرفه تر است. در غیر این صورت، ممکن است، بیمه تقاضای شما را رد کند.

هنگامی که برای درمان در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا، این اجازه را گرفتید، باید دقیقاً مانند اتباع دیگر آن کشور و تحت همان شرایط و هزینه ها تحت درمان قرار بگیرید.

شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید، یا با شمارۀ تلفن ۱۱ ۱۰ ۹ ۸ ۷ ۶ ۰۰۸۰۰ تماس بگیرید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

نحوه دسترسی شهروندان اروپایی به کمکهای مالی اتحادیه اروپا

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا