Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آیا امکان یک سیستم امنیت اجتماعی واحد در اتحادیه اروپا وجود دارد؟

آیا امکان یک سیستم امنیت اجتماعی واحد در اتحادیه اروپا وجود دارد؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با همکاری بنیاد عالی اروپایی مدیریت (ISEG)

سئوال این هفته برنامه “سخن شما” از جولیا مقیم لیون در فرانسه است: “سلام نام من جولیا و از شهر لیون هستم. می خواستم بدانم آیا امکان ایجاد یک سیستم امنیت اجتماعی در سراسر اتحادیه اروپا وجود دارد؟”

“ایو جورِنس“، استاد قوانین تامین اجتماعی در اروپا از دانشگاه گِنت در بلژیک به این پرسش پاسخ می‌دهد: “ایدۀ تشکیل یک سیستم امنیت اجتماعی اروپایی، ایده ای جدید نیست، و پنجاه سال پیش، هنگام تاسیس اتحادیه اروپا نیز ابراز شد اما در آن زمان تصمیم گرفته شد این کار انجام نشود. چرا؟ از آنجا که گفته شد، تفاوت نرخ دستمزد در کشورهای اروپایی با تفاوت سطح بهره وری تولید، جبران خواهد شد، بنابراین نیازی به استاندارد اروپایی نیست.

برای سازماندهی سیستم امنیت اجتماعی خود، هر یک از کشورهای عضو ذیصلاح است. اما به لطف قوانین اروپا و هماهنگی هایی که امروز صورت می گیرد، هر فردی می تواند در خارج از کشور تحت درمان قرار بگیرد و به لطف همین قوانین، شهروندان اتحادیه اروپا می توانند از تمام کمک های اجتماعی استفاده کنند.

امنیت اجتماعی اروپا بر مبنای چه قانون و نظام حقوقی پایه ریزی خواهد شد؟ آیا اتحادیه اروپا مهارت و اختیار لازم برای انجام آن را دارد؟ اصول تناسب آرا، شاید مانعی برای انجام چنین کاری باشد.

آیا واقعاً نیازی به انجام این کار وجود دارد؟ چگونه آن را پیاده خواهیم کرد؟ آیا در تمام سیستم های امنیت اجتماعی به دنبال شباهت های خواهیم بود که بتوانند در یک سیستم کلی تر گنجانده شوند؟ نتیجۀ آن شاید کاهش بعضی از مزایا باشد، در آنصورت آیا این تغییرات واقعاً ارزش دارند؟

این بیشتر یک رویا است تا یک ضرورت و موانع زیادی برای آن وجود دارد.”

شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را از طریق سایت یورونیوز با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید:

euronews.com/u-talk

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها