Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

قوانین اروپایی برای دفاع از حقوق مسافران هوایی

قوانین اروپایی برای دفاع از حقوق مسافران هوایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آریک از بیاریتز واقع در فرانسه می پرسد: “من قرار بود با هواپیما از بیاریتز به لیسبون (پرتغال) پرواز کنم اما وقتی به فرودگاه رسیدم مطلع شدم که پروازم به دلیل نقص فنی لغو شده، آیا یک قانون اروپایی برای دفاع از حق من وجود دارد؟ آیا کمپانی هوایی مسئول لغو پرواز هست؟

پاسخ جیمنا گومز دو فلور، از مسئولین ارتباطی شبکه اطلاعاتی مستقیم اروپا : “در سال 2004 اتحادیه اروپا قانونی درمورد تنظیم حقوق مسافران هواپیما به ثبت رساند که بر اساس آن حقوق مسافران هوایی که در منطقه اتحادیه اروپا یا از این منطقه به خارج پرواز می کنند، درصورت لغو یا خودداری از پرواز و یا تأخیر زیاد حفظ شود.

وقتی پرواز شما لغو شد و در فرودگاه سرگردان شدید دو راه حل دارید، یا شما را با پرواز مشابه به مقصد نهاییتان می رسانند و یا پول بلیطتتان را پس می دهند.

اگر پول بلیطتتان را پس گرفتید، از حق استفاده از پرواز جانشین صرف نظر کرده اید.
اگر تصمیم گرفتید سفرتان را از سر بگیرید، شرکت هوایی باید به شما غذا و نوشابه و امکان تلفن وغیره را بدهد و درصورت لزوم برای اقامت شبانه شما تا زمان پرواز بعدی جا تعیین کند. شرکت هواپیمایی نمی تواند تحت هیچ شرایطی از این وظایف طفره رود.

شما حتی می توانید با احتساب فاصله پرواز خسارت مالی هم بگیرید. اگر شرکت هوایی به شما پرواز مشابه دیگری داد، خسارت مالی 50 درصد تقلیل می یابد.

ولی اگر لغو پرواز به دلیل شرایط فوق العاده باشد و یا دوهفته پیش از لغو پرواز از آن خبردار شده باشید نمی توانید ادعای خسارت بکنید.

و اما اگر پروازتان لغو شد اول باید با شرکت هوایی تماس بگیرید. اگر شرکت از انجام تعهداتش سر باز زد می توانید با مقامات مسئول اتحادیه اروپا در آن کشور تماس بگیرید.درصورتیکه این مشکل در کشوری خارج از اتحادیه اروپا ولی توسط یک شرکت اروپایی پیش بیاید، باید با مقامات یکی از کشورهای اتحادیه اروپا در آن منطقه تماس بگیرید.”

شما هم می توانید در صورت تمایل سؤال هایتان را از طریق اینترنت با ما درمیان گذارید.
euronews.com/u-talk

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها