Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آیا فرانسوا اولاند، قدرت تغییر مسیر اروپا را خواهد داشت؟

آیا فرانسوا اولاند، قدرت تغییر مسیر اروپا را خواهد داشت؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در حالی به پایان رسید که هر دو رقیب با حرکاتی زیرکانه سعی داشتند، نظر رای دهنگان راست افراطی را که در دور اول در ردۀ سوم قرار گرفتند، به خود جلب کنند.

مسائل مربوط به مرزها و مهاجرت و همینطور جرم و جنایت، از محورهای اصلی رییس جمهور سارکوزی بودند و در عین حال، فرانسوا اولاند به روشنی عنوان کرد که درهای کشور دیگر کاملا باز نخواهند بود.

هر دو کاندیدا خواهان سیاست های قوی تری در عرصۀ رشد اقتصادی هستند و اعتقاد دارند که بانک مرکزی اروپا باید در این راستا اقداماتی انجام دهد و بودجۀ بیشتری در نظر بگیرد. در این کشور نرخ بیکاری نزدیک به ده درصد، یا سه میلیون نفر است.

تفاوت نظر مهم بین سارکوزی و اولاند را می توان در مسائل مالیاتی و سیاست های هزینه ای کشور پیدا کرد. سارکوزی به نفع سخت گیری مالی موضع می گیرد در حالی که اولاند خواهان کاهش سیاست های ریاضتی و کمک به رشد است. حال انتخابات آیندۀ ماه ژوئن مجلس، نبرد پیش روی سیاسیون فرانسه است. تصمیمات رییس جمهور فرانسه تنها در صورتی عملی خواهند بود که مجلس همکاری لازم را با او داشت باشد.

در این برنامۀ “۲۵ ثانیه” از پارلمان اروپا، “کورین وُرتمَن-کوول“، نمایندۀ پارلمان هلند و معاون “حزب مردم“، همچنین “هانِس سوبودا” نمایندۀ مجلس اتریش و رییس گروه “اتحاد برای پیشرفت” و از حوزۀ خود در بریستول، سِر گراهام واتسون، عضو پارلمان اروپا و رییس گروه “لیبرال دموکرات و اصلاحات” مهمان هستند و به پرسش های کریس برنز پاسخ می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان و موافقان اتحادیه اروپا چه بیمها و امیدی دارند؟

چرا با وجود کمک مالی اتحادیه اروپا به کشورهای فقیر، مهاجران اقتصادی راهی اروپا می شوند؟

ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا چه پیامدهایی برای طرفین خواهد داشت؟