قانون آکتا و تاثیر آن بر کاربران اینترنت

قانون آکتا و تاثیر آن بر کاربران اینترنت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، آندره از بلژیک پرسش خود را در مورد قانون آکتا مطرح کرده و جرمی زیمرمن از سازمان کادراتور دو نت، سازمان حمایت از حقوق کاربران اینترنت پاسخ داده است.

آندره: می خواستم بدانم قانون آکتا( توافق توقف سرقت های اینترنتی) مانع از اشترک گذاری دانش در بین دانشجویان نمی شود؟

جرمی زیمرمن: “ به اشتراک گذاشتن دانسته ها و اطلاعات بخشی از فعالیتهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی از طریق فناوری های دیجیتالی است. به لطف اینترنت اطلاعات به اشتراک گذاشته می شوند و به سرعت انتشار می یابند. به این دلیل دوست داریم اطلاعات فرهنگی مورد علاقه را که به دست می آوریم به اشتراک هم بگذاریم. و به همین دلیل اطلاعات و آثار مشترک نظیر ویکی پدیا یا برخی نرم افزارهای رایگان را تولید می کنیم.
آکتا، توافق چندجانبه در زمینه توقف سرقت های اینترنتی تاثیر جدی ای بر شیوه عمل بازیگران دنیای اینترت در رویارویی با موضوع کپی رایت داشته است. آکتا بر صنعت اینترنت فشار وارد می کند، بر شرکتها و آنهایی که دسترسی به اطلاعات، بازی های ویدئویی، موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی را هموار می سازند. آکتا آنها را به همکاری با صنایع سرگرمی به شیوه خاصی و بنابر قرارداد و بدون نیاز به قاضی و دادگاه وا می دارد. بر این اساس وقتی صنایع سرگرمی از آنها بخواهند تا محصولاتشان را از دسترس خارج کنند، این شرکتها باید به خواسته صنایع عمل کنند.
بنابراین در ارتباط با دور زدن قواعد حقوقی، زمانی که هر کسی با اتهامی روبرو شود، این توافق مانع از هر گونه دفاع از خود می شود. برای اینکه حکم از پیش مشخص است و از ما می خواهد مانع از دسترسی دیگران به اطلاعات مربوطه شویم. این، شکل معتبری از عدالت در حوزه حقوق خصوصی است که البته یک پسرفت به شمار می رود. برای اینکه در دموکراسی، ما حق برخورداری از محاکمه عادلانه داریم که در آن حق برخورداری از قاضی برای دفاع و همینطور درخواست تجدید نظر وجود دارد. بنابراین این شکل خصوصی ممانعت که توسط آکتا درنظر گرفته شده بر اشتراک گذاری داده ها و اطلاعات در بین پژوهشگران، دانشجویان و دیگر افراد تاثیر می گذارد و تصویر اینترنت رایگان را بعنوان امکانی که در آن به راحتی همه چیز را به اشتراک می گذاریم تغییر می دهد.”

در صورت تمایل، پرسش های خود از مقامات اتحادیه اروپا را می توانید در تارنمای یورونیوز، صفحه سخن شما مطرح کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها