سونیا یونچوا خواننده سوپرانو مشهور بلغار با موتزارت در اپرای برلین

با همکاری
سونیا یونچوا خواننده سوپرانو مشهور بلغار با موتزارت در اپرای برلین
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Andrea Buringیورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سونیا یونچوا می گوید که به ۱۲ نوازنده برگزیده‌اش گفته است: «لطفا هر کاری می خواهید انجام دهید، من کاملا به شما اعتماد دارم. زیرا می دانم که این بهترین روش کار با هنرمندان است. باید احساس کنند که به آنها اعتماد داریم و به این شکل این همه قطعات زیبا خلق می شوند.»

مجموعه «کنسرت موسیقی مداوم رولکس» Rolex Perpetual Music Concert در این قسمت با حضور طیف وسیعی از نوازندگان با استعداد در اپرای دولتی برلین برگزار شد. 

سونیا یونچوا خواننده سوپرانو مشهور بلغاری می گوید که به ۱۲ نوازنده برگزیده‌اش گفته است: «لطفا هر کاری می خواهید انجام دهید، من کاملا به شما اعتماد دارم. زیرا می دانم که این بهترین روش کار با هنرمندان است. باید احساس کنند که به آنها اعتماد داریم و به این شکل این همه قطعات زیبا خلق می شوند.»

اوی اویتا، نوازنده ماندولین که قطعه‌ای اختصاصی برای یورونیوز نواخته است درباره این قطعه می گوید: «این آهنگ بر اساس یک آواز محلی سنتی بلغاری به نام «بوچیمیس» ساخته شده است که من از یک نوازنده آکاردئون یاد گرفتم. جالب‌ترین نکته این قطعه ریتم آن است. در موسیقی کلاسیک غربی که من آموخته ام ریتم‌ها دو چهارم یا سه چهارم یا چهار چهارم است اما «بوچیمیس» پانزده شانزدهم است. تقریبا چهار چهارم است اما منهای یک چیز کوچک که خیلی مناسب رقص و جنبش و جوش است. این ریتم‌ها همیشه برای من هیجان آور بوده است و به من حس و هیجان می دهد.» 

سونیا یونچوا همچنین می افزاید: «وقتی فهمیدم که او می خواهد این قطعه را اجرا کند، گفتم «واوو» دلم می گیرد، البته که این قطعه از کشور زادگاه من است و من هنوز خیلی به آن وابسته‌ام.»

پس از ماهها انزوا، نوازندگان در این کنسرت بی‌نظیر بار دیگر شنوندگانشان را پیدا کردند.

چارلز کاسترونوو، خواننده تنور می گوید: «وقتی شما با فرزندان، یا خانواده و یا عزیزانتان هستید، همیشه یک موسیقی متن پشت آن وجود دارد، . بنابراین حتی وقتی آگاهانه هم به آن فکر نکنید، وقتی آن آهنگ پخش می شود، خاطراتتان را زنده می کند. شما می فهمید که موسیقی چقدر برای روان ما مهم است و در مشکلات‌مان، موسیقی موارد مثبت را به ما یادآوری می کند.»

سونیا یونچوا قطعه معروف «آنجا دستهایمان را به هم می دهیم» موتزارت به یک دلیل خوب انتخاب کرده است: «من درباره عدم امکان با هم بودن در این روزها فکر کردم، که دیگران را لمس نکنیم، با هم دست ندهیم، همدیگر را نبوسیم و در آغوش نگیریم. معمولا این لحظه در اپرا بسیار عشوه‌گرانه است اما اینجا من می خواستم آنرا اینطور ارايه کنم که بگذاریم برای باهم بودن و ادامه سفرمان تصمیم بگیریم، برای اینکه در سلامتی کامل و حال خوب ادامه دهیم.»

نسخه کامل این کنسرت را می توانید در وب سایت  Medici.tv و در این لینک ببینید.

برای آشنایی با پروژه «کنسرت موسیقی مداوم رولکس» به این لینک سر بزنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اجرایی براساس نسخهٔ نویافتهٔ اُپرای آیدا اثر جوزپه وردی

صدمین سالگرد جشنواره سالزبورگ با اجرای «همه زنها اینگونه‌اند» موتزارت

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان