Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

صدمین سالگرد جشنواره سالزبورگ با اجرای «همه زنها اینگونه‌اند» موتزارت

با همکاری
 صدمین سالگرد جشنواره سالزبورگ با اجرای «همه زنها اینگونه‌اند» موتزارت
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Andrea Bolithoیورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دون آلفونسو در ا‍پرای «همه زنها اینگونه‌اند» تلاش می کند به مردان جوان ثابت کند که همه زنان، حتی نامزدهایشان می توانند بی وفا باشند.

جشنواره سالزبورگ امسال صدمین سالگرد خود را با یک اجرای یک نسخه ویژه جشن می گیرد که تقریبا تاکنون اجرا نشده است.

در این اجرا، یک برنامه کوتاه شده از اپرای «همه زنها اینگونه‌اند» موتزارت به اجرا گذاشته شد اما رئیس این جشنواره مصمم بود که این نمایش به روی صحنه برود.

هلگا رابل استدلر، رئیس این جشنواره می گوید: «نمایش فرهنگ و هنر بسیار مهم است زیرا فرهنگ و هنر غذای روح است و این اعتقاد بنیانگذاران این جشنواره بوده است و به همین دلیل فکر می کنیم که این جشنواره باید برگزار شود.»

کریستوف لوی، کارگردان و ژوانا مالویتز، رهبر ارکستر روی نسخه جدید و کوتاهتر «همه زنها اینگونه‌اند» موتزارت کار کردند.

‌ژوانا مالویتز، رهبر ارکستر می‌گوید: «هر نتی که شما از موزارت حذف می کنید، قلب شما را جریحه دار می کند اما در یک لحظه خاص ما گفتیم بگذارید درباره آنچه از موتزارت کنار می گذاریم فکر نکنیم بلکه ببینیم چطور می توانیم تا حد ممکن روح موتزارت را در قطعه حفظ کنیم.»

«همه زنها اینگونه‌اند» اکتشافی تراژیک - کمیک از بی وفایی زنان در زمینه‌ای از پنهانکاری و نیرنگ است.

‌ژوانا مالویتز، رهبر ارکستر می‌افزاید: «همه زنها اینگونه‌اند، خیلی پرانرژی و بازیگوشانه آغاز می شود و حتی با برخی اعداد و رنگ‌های عاشقانه در آن مواجه می شویم. این یک بازی است اما بعد عواطف درگیر ماجرا می شود و مابین این دو قطب، با تغییرات دائمی روبروییم که برخی مواقع خیلی سرعت بالایی دارند. »

در «همه زنها اینگونه‌اند»، دون آلفونسو تلاش می کند به مردان جوان ثابت کند که همه زنان، حتی نامزدهایشان می توانند بی وفا باشند.

ژوانا مالویتز، رهبر ارکستر می‌افزاید: «مطمئنا او می تواند بدبین و شرور باشد. او احتمالا تنها کسی است که از ابتدا می داند که اگر شما در یک رابطه با کسی هستید، شما باید بخاطر خودتان و شریک‌ زندگی تان تمام احساسات متفاوتی که در هر موجود انسانی احتمالا وجود دارد را بپذیرید و به آنها عشق بورزید.»

ژوانا مالویتز، می‌افزاید: «این موسیقی عمیق‌ترین انگیزه‌ها، عواطف و احساسات را تغییر می دهد. شما می بینید که همه چیز آنجا در بیرون می درخشد . این چیزی است جادویی که شاید فقط موتزارت می تواند انجام دهد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا