«۴۷سول» نماینده جدید رپ فلسطین

«۴۷سول» نماینده جدید رپ فلسطین
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروه رپ« ۴۷ سول » طرفداران زیادی در جهان عرب دارد.

آگهی

گروه رپ« ۴۷ سول » طرفداران زیادی در جهان عرب دارد. این گروه در سال ۲۰۱۳ در امان پایتخت اردن متولد شده است و برخی از موزیک ویدئوهای این گروه فلسطینی میلیونها بار در یوتیوب دیده شده اند.

اساس موسیقی آنها بر موسیقی و رقص فولکلوریک عرب، موسوم به دبکه استوار است.

خواننده این گروه می گوید: «ما از موسیقی سرزمینمان الهام می گیریم. موسیقی که از شام تاریخی، فلسطین و لبنان و بخشی از عراق می آید. موسیقی که در اساس از آن در جشنهای عروسی استفاده می شده است.»

این گروه دبکه را با هیپ هاپ میکس کرده اند و نتیجه آن ترانه های جدید شده اند که شنیدن آن بسیار خوشایند است.

اعضای گروه در لندن ساکن هستند و بدلیل پاسپورتهای مختلفی که دارند شرایط سفر برای آنها متفاوت است. از جمله سفر به کشورهای عربی و اسراییل.

خواننده گروه می گوید: «اگر ما می توانستیم به همه جا سفر کنیم، درباره تمام اعراب صحبت می کنم، اگر بین کشورهای عربی مرزی نبود، مانند آنچه که در اروپا داریم، اتحادیه عرب، می توانستیم بسیاری از مشکلات و بحرانها را حل کنیم. چرا که امروز همدگیر را درست نمی شناسیم. امروز برای اولین بار با برادران مراکشی آشنا شدم، برای اولین بار بود که برادران و خواهرانم که می دانم خیلی حرفها برای گفتن داریم را ملاقات می کردم. ما باید به این موضوع فکر کنیم.»

ترانه های این گروه بیشتر جنبه های سیاسی اجتماعی دارند. مضمون بیشتر آنها آزادی، برابری و برادری و رعایت حقوق انسانی به دو زبان عربی و انگلیسی هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«ویزای موسیقی»؛ دیدار خوانندگان و آهنگسازان آفریقا و خاورمیانه

برپایی سومین جشنواره «ویزا برای موزیک» در مراکش

حضور ایلهان ارشاهین، نوازنده ساکسوفون در جشنواره «ویزا برای موسیقی»