Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«ویزای موسیقی»؛ دیدار خوانندگان و آهنگسازان آفریقا و خاورمیانه

«ویزای موسیقی»؛ دیدار خوانندگان و آهنگسازان آفریقا و خاورمیانه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برنامه «ویزای موسیقی» که نوازندگان و خوانندگان آفریقا و خاورمیانه را گرد هم می آورد از ۱۶ تا ۱۹ نوامبر در مراکش برگزار شد.

آگهی

برنامه «ویزای موسیقی» که نوازندگان و خوانندگان آفریقا و خاورمیانه را گرد هم می آورد از ۱۶ تا ۱۹ نوامبر در مراکش برگزار شد. گزارش یورونیوز به معرفی دو آهنگساز و خواننده برجسته این رویداد هنری می پردازد.

«سکوبا بمبینو» اهل گینه است و خانواده اش از موسیقی دانان و نقاّلان سنتی هستند. این نوازندگان سنتی که «گریوت» نام دارند سنتهای شفاهی را به نسلهای بعد می رسانند و از آنجا که عموما مشاور فرمانروایان بوده اند، در اجتماع خود از جایگاه مهمی برخوردار اند. او حالا یکی از معروف ترین خوانندگان غرب آفریقا است.

کاریانا گومز یکی دیگر از حاضران در برنامه «ویزای موسیقی» است که از گینه بیسائو می آید. او از کودکی به موسیقی سنتی پرداخته و نغمه ها و ریتمهای موسیقاییِ ملل را آموخته است و یکی از برجسته ترین خوانندگان و آهنگسازان کشورش به شمار می رود. او درباره خواستگاه موسیقی اش می گوید: «من پس از استقلال کشورم (از سلطه پرتغال) به دنیا آمدم، آن وقتها کُلّی کوبایی در گینه بیسائو داشتیم که موسیقی خودشان را داشتند، دو عمو هم داشتم که در کوبا درس خوانده بودند و موسیقی آنجا را آموخته بودند، بنابراین تأثیر موسیقی لاتین از کودکی با من بود.»

جسیکا پینا نوازنده مستعد ترامپت این گروه هم می گوید: «من ترومپت را انتخاب نکردم، ترومپت من را انتخاب کرد. سازهای مختلفی را امتحان کردم و دیدم فقط می توانم ترومپت بزنم.»

کارینا گومز وقتی در برزیل دانشجوی روزنامه نگاری بود، آوازخوانی را با موسیقی گاسپل آغاز کرد. او که تاکنون جوایز بسیاری را در کشورش از آنِ خود کرده، در لیسبون زندگی می کند و مشغول ساختنِ دومین آلبوم فردی خود است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برپایی سومین جشنواره «ویزا برای موزیک» در مراکش

حضور ایلهان ارشاهین، نوازنده ساکسوفون در جشنواره «ویزا برای موسیقی»

جشنواره «ویزا برای موسیقی» جشن چهار روزه در رباط