Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فیلم «لیست مامان»؛ آرزوهای مادری روبرو با مرگ

فیلم «لیست مامان»؛ آرزوهای مادری روبرو با مرگ
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم بریتانیاییِ «لیستِ مامان»؛ که براساس داستانی واقعی ساخته شده، ماجرای مادری را روایت می کند که وقتی می فهمد به سرطانی لاعلاج دچار است شروع به نوشتن دغدغه ها و آرزوهایش می کند و تا شوهر و دو پسر کو

آگهی

فیلم بریتانیاییِ «لیستِ مامان»؛ که براساس داستانی واقعی ساخته شده، ماجرای مادری را روایت می کند که وقتی می فهمد به سرطانی لاعلاج دچار است شروع به نوشتن دغدغه ها و آرزوهایش می کند و تا شوهر و دو پسر کوچکش بتوانند پس از مرگ او زندگی پرباری داشته باشند.

امیلیا فاکس که نقش این مادر به نام کیت را بازی می کند می گوید: ««فورا مجذوب داستان شدم و برایم افتخاری بود که نقش کیت را بازی کنم. اما مسئولیت بزرگی هم بود چون می خواستم شوهر، خانواده و آشنایان او مطمئن باشند که می دانم چه می کنم. اما حضورِ نیل در مقامِ کارگردان کمک بزرگی بود چون خانواده کیت را می شناخت و شوهر و فرزندان او، حین فیلمبرداری واقعا کنار من بودند.»

نایال جانسون از پیش خانواده گرین را می شناخت، چون در همان شهر زندگی می کرد. او فیلمنامه اش را براساس کتاب پرفروشی که سنت جان گرین شوهر کیت (که به “سینج” معروف است) در سال ۲۰۱۲ به چاپ رسانده بود نوشته است. وی درباره فیلمنامه می گوید: «داستان با حرفهای ساده کیت شروع می شود نظیر؛ «داروی بچه را به او بده»، بعد همین ها به چیزهای بزرگتری تبدیل می شود، به افکار و آرزوها. او به شوهرش اجازه می دهد که بعد از مرگ او در زندگی گیر نکند و پیش برود و چیزهایی را که کیت آرزو دارد در آینده به پسرهایش بگوید را در وقتش به آنها بگوید. یعنی چیزهایی که می داند، خودش فرصتِ گفتنشان را نخواهد داشت.»

گرچه حاصل کار برای سینج گرین تلخ و شیرین بوده، اما او از پیام الهامبخش فیلم خرسند است. او می گوید: «فکر می کنم کیت اگر می دید ما با لیست کوچکِ او چه سر و صدایی به راه انداخته ایم آشفته می شد. اما وقتی می دید مردم زیادی تحت تأثیر داستانش قرار گرفته اند حیرت می کرد. قدرت چنین داستانی در همین نکته نهفته است.»

فیلم «لیست مامان» از روز ۲۵ نوامبر در بریتانیا راهی پرده سینماها شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد