Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

خوان دیوگو فلورس برای کودکان پرو می خواند

با همکاری
خوان دیوگو فلورس برای کودکان پرو می خواند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خوان دیه گوفلورس، خواننده مشهور صدای تنور می خواهد با آموزش رایگان موسیقی به کودکان وطنش، آینده آنها را دگرگون کند. هنرمندان مشهور به دعوت او به

خوان دیه گوفلورس، خواننده مشهور صدای تنور می خواهد با آموزش رایگان موسیقی به کودکان وطنش، آینده آنها را دگرگون کند. هنرمندان مشهور به دعوت او به “موزیک فراین” در وین آمده اند تا به نفع بنیاد «سینفونیا دل پرو» در کنسرت «گالا لاتینا» برنامه اجرا کنند.

خوان دیگو فلورس، با بنیاد «سینفونیا دل پرو» الهام بخش زندگی هزاران کودک در پرو شده است. «سینفونیا دل پرو» در زبان اسپانیایی به معنی «سمفونی برای پرو» است.

خواننده مشهور صدای تنور، این بنیاد را با الهام از برنامه آموزش موسیقی موسوم به ال سیستما بنیان نهاده است. «ال سیستما» نام یک برنامه آموزش موسیقی به کودکان در ونزوئلاست که در سال ۱۹۷۵ میلادی آغاز شد.

فلورس درباره نقش موسیقی در آینده کودکان می گوید: «موسیقی زندگی کودکان را بهتر می کند و در جامعه دگرگونیهای بزرگ به وجود می آورد. با موسیقی کودکان سخاوت و انضباط را یاد می گیرند؛ می آموزند که در زندگی هدف داشته باشند. ساز نواختن برای رسیدن به این هدف و برای خلق موسیقی زیبا و عالی است. مهمترین چیز این است که ارزش و منشی پیدا می کنند که در تمام زندگی همراهشان خواهد بود.»

در مدارس موسیقی بنیاد «سینفونیا دل پرو» حدود ۳۵۰۰ کودک اهل پرو، ساز نواختن و آواز خواندن را بطور رایگان می آموزند.

فلورس را معمولا بعنوان خواننده اپرا می شناسند. وی به تازگی هنرمندان و نوازندگان مشهور را برای اجرای کنسرت به «موزیک فرآین» در وین دعوت کرد تا فعالیتهای بنیادش را معرفی کند. این کنسرت که «گالا لاتینا» نام داشت به نفع بنیاد «سینفونیا دل پرو» برگزار شد.

A few photos of this weekend’s GALA LATINA at Musikverein Wien.
Photos: Lukas Beck nadinecsierra</a> <a href="https://twitter.com/maria_katzarava">maria_katzaravapic.twitter.com/zJLoVXunIp

— Juan Diego Florez (@jdiego_florez) April 25, 2016

اروین شروت، خواننده صدای باس برایتون از خوانندگانی بود که در این برنامه حضور داشت. وی می گوید: «دعوت شدن به چنین رخدادی برایم لذت بخش است. همه با هم برای پرو، برای بچه های پرو، برای آینده شان برنامه اجرا می کنیم. خوشحالم که بخشی از رؤیای این کودکان و آرزوهایشان هستم.»

الیزابت کولمان، خواننده اتریشی صدای متزو-سوپرانو هم که از دیگر خوانندگانی بود که در برنامه «گالا لاتینا» شرکت داشت و می گوید که احساس تعهد خوان دیه گو فلورس را نسبت به آینده این کودکان را تحسین می کند. وی می افزاید: «کودکان در آنجا هیچ آینده ای ندارند، مگر از راه موسیقی و هنر که چالشی پیش پایشان می گذارد و به زندگیشان هدف می دهد.»

خوان دیه گو فلورس پیشرفت شاگردانش را دنبال می کند و می گوید: «بعضی از بچه ها به من می گویند که سرپناه ندارند، برق و آب ندارند و برای رفتن به مدرسه موسیقی هم باید کلی پیاده راه بروند، اما خوشحالند. می گویند که پیش از این همیشه غمگین بودند، اما حالا لبخند به لب دارند: با موسیقی خوشحالند و روزهایشان با معنا می شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«غنای موسیقی بر فقر مادی پیروز می شود»

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی