Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نمایشگاه هنر و فرهنگ تمدن مایا در برلین

نمایشگاه هنر و فرهنگ تمدن مایا در برلین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایشگاه «مایا: زبان زیبایی» با مجسمه های انسان و حیوانات، جواهرات باارزش و بقایای حیوانات در موزه (Martin-Gropius-Bau) برلین در نمایش است. این

آگهی

نمایشگاه «مایا: زبان زیبایی» با مجسمه های انسان و حیوانات، جواهرات باارزش و بقایای حیوانات در موزه (Martin-Gropius-Bau) برلین در نمایش است. این مجموعه به هنر دوران پیش از ورود استعمار اسپانیا به این منطقه در قرن شانزدهم اختصاص دارد. تمرکز این نمایشگاه که با هدف تجلیل و شناساندن هنر مردم مایا برگزار شده است تمرکز بر معماری تمدن مایا در آمریکای مرکزی نیست بلکه بازتابی از اشیا و تعلقات شخصی مانند مذهب و لباس است.

مدیر موزه می گوید: «عنوان نمایشگاه مایا: زبان زیبایی است. ما ۳۰۰ قطعه را به نمایش گذاشته ایم که نشان می دهد هنرمندان مایا چگونه مجسمه های انسان و حیوانات را می ساخته اند. قدمت این آثار به ۲۰۰۰ سال پیش یعنی سال ۵۰۰ پیش از تا ۱۵۰۰ پس از میلاد بر می گردد.»

نمایشگاه نقش پوشاک و جواهرات شامل یشم و عقیق سبز در جایگاه اجتماعی مردم مایا را نشان می هد. استفاده از بقایای بدن حیوانات نشان دهنده اهمیت آنها در زندگی مردم مایا است. این آثار بازتابی از تنوع و غنای هنر این قوم است. برگزار کننده نمایشگاه می گوید: «نمی توانیم بگوییم هنر مایا خصوصیت ویژه ای دارد. اما طیف هنری مایا ویژه است. هنرمندان مایا از مصالح، روش هاو زبان زیبایی شناسی بسیار متنوعی استفاده می کردند. این تنوع، ویژگی مشخص هنر مایا محسوب می شود. غنای هنری، ویژگی هنر مایا است»

فرهنگ سنتی و تمدن مایا عمدتا از بین رفته و اطلاعات اندکی در باره آن وجود دارد. این نمایشگاه با حمایت موسسه ملی انسان شناسی و تاریخ مکزیک از ۱۲ آوریل تا هفتم اوت برقرار خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟