زندگی دوران سوسیالیسم در موزه

زندگی دوران سوسیالیسم در موزه
نگارش از Euronews

زندگی دوران سوسیالیسم در موزه «رترو» (Retro Museum) بازسازی شده است. در این موزه واقع در بندر وارنا بلغارستان اشیا و لوازم سال های ۱۹۴۴ تا ۱۹۸۹

زندگی دوران سوسیالیسم در موزه «رترو» (Retro Museum) بازسازی شده است. در این موزه واقع در بندر وارنا بلغارستان اشیا و لوازم سال های ۱۹۴۴ تا ۱۹۸۹ کشورهای معروف به بلوک شرق به نمایش گذاشته شده است. بخش عمده موزه به اتومبیل های قدیمی ولگا، مسکویچ و اسکودا اختصاص دارد. موسس آن تاجری است که به بازسازی و تبدیل خودروهای آن دوره به جاذبه جهانگردی علاقمند است.

او می گوید: «برای آماده کردن اتومبیل ها به این صورتی که می بینید، زمان و انرژی زیادی صرف کردم. در کارگاه مان بیشتر از ۲۰۰ اتومبیل دیگر داریم که هر کدام با اتومبیل های موجود در موزه ها تفاوت دارند. امیدوارم موزه روزی دو یا سه برابر بزرگتر بشود. این آروزی من بود و به آن افتخار می کنم.»

هدف موزه بازسازی فضای دوران کمونیسم است، دورانی که برای بسیای از مردم بلغارستان و اروپای شرقی یادآور زندگی ساده و برابری سوسیالیستی بود. موزه شامل بخش اسباب بازی و دوچرخه کودکان است که برای بعضی خاطره انگیز است.

موزه «رترو» در بندر وارنا واقع در کناره دریای سیاه، شامل ۵۲ اتومبیل، ۱۷ موتور سیکلت و همچنین اشیا دوره کمونیزم در فضایی به وسعت چهار هزار متر مربع است. ۲۷ مجسمه مومی چهره های کشورهای سوسیالیستی و کمونیست فضای تاریخی را ملموس کرده است.

مطالب مرتبط