تجلیل جشنواره فیلم برلین از «ستاره های در حال ظهور»

تجلیل جشنواره فیلم برلین از «ستاره های در حال ظهور»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بازیگران جوان و بااستعداد اروپا در مرکز توجه جشنواره فیلم برلین قرار گرفتند. هر سال فستیوال برلین با پروژه «ستاره های در حال ظهور» (Shooting Stars)

آگهی

بازیگران جوان و بااستعداد اروپا در مرکز توجه جشنواره فیلم برلین قرار گرفتند. هر سال فستیوال برلین با پروژه «ستاره های در حال ظهور» (Shooting Stars) با انتخاب و شناساندن بازیگران جوان و بااستعداد اروپایی از آنها تجلیل می کند. این برنامه مورد حمایت بخش «خلاقیت رسانه ای اتحادیه اروپا» است و توسط یک نهاد سینمایی اروپایی سازماندهی می شود. بازیگران جوان و بااستعداد یا «ستاره های در حال ظهور» توسط هیت داوران سینمایی انتخاب می شوند.

مدیر این پروژه می گوید: «پروژه بخشی از برنامه «شبکه بین المللی کارگردان ها» و شامل ۷۴ کارگردانی است که بدنبال بازیگر برای ایفای نقش در فیلم هایشان هستند. این کارگردان ها از ۲۴ کشور مختلف، از جمله عوامل استودیوی پارامونت فیلم های جیمز باند و همکاران دانمارکی که بدنبال بازیگران برای فیلم های معروف به دگماهستند.» مدیر پروژه می افزاید: «در پایان نتایج را ارزیابی می کنیم. و می توانیم بگوییم تقریبا تمام بازیگران پس از شرکت در این برنامه توانسته اند در پروژه های بین المللی تولید فیلم سینمایی نقش ایفا کنند.»

در پایان، «ستاره های در حال ظهور» اروپایی سال ۲۰۱۶ جایزه ویژه را دریافت کردند. جایزه امسال توسط دنیل برول بازیگر، آلمانی اهدا شد. او سال ۲۰۰۳ به عنوان «ستاره درحال ظهور» به جشنواره فیلم برلین دعوت شده بود. دنیل کریگ و ریجل وایز از ستاره های سال های گذشته این برنامه بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«آتش در دریا» مستند پناهجویان، شایسته خرس طلایی جشنواره فیلم برلین

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد

ژان لوک گدار از بنیانگذاران موج نو سینمای فرانسه و جهان درگذشت