مریلین مونرو در دوربین میلتون اچ گرین

مریلین مونرو در دوربین میلتون اچ گرین
نگارش از Euronews

از مجموعه ای از عکسهای مریلین مونرو که میلتون اچ گرین، عکاس آمریکایی آنها را گرفته است، پرده برداری شد. این عکسها قرار است در نمایشگاهی که ژوییه امسال درهایش را بروی عموم می گشاید، در “ساختمان سده” در ووکلاو در لهستان به نمایش گذاشته شود. گروهی محدود از هنرمندان و عکاسان توانستند از این عکسها دیدن کنند.

اغلب عکسها هنگام فیلمبرداری یا عکاسی برای مجلات گرفته شده است. در برخی از آنها نیز تعدادی از صحنه های زندگی خصوصی این بازیگر افسانه ای ثبت شده است.

مسئول نمایشگاه می گوید: «برخی از این عکسها ژست هایی است که جلو دوربین گرفته شده و برخی مربوط به صحنه های زندگی خصوصی مریلین مونرو است. نکته کلیدی این بود که وی فقط هنرپیشه ای فوق العاده و سمبل سکس نشان داده نشود، بلکه مونرو بعنوان یک دختر و یکی آدم معمولی دیده شود.»

میلتون اچ گرین، عکاس مجلات “لایف“، “گلامور” و “وگ” بوده و اولین بار مونرو را در سال ۱۹۵۳ ملاقات کرده است. طولی نکشید که با مونرو دوست شد و به این ترتیب توانست لحظاتی از زندگی شخصی و خصوصی این هنرپیشه و سوپر استار دهه ۵۰ میلادی را نیز ثبت کند.

در این مجموعه بیش از ۳۰۰۰ عکس دیگر که میلتون اچ گرین از هنرپیشگان مشهوری چون ادری هیپبورن، جین فوندا و گریس کلی گرفته است نیز وجود دارد. ارزش این مجموعه بین ۴ تا ۶ میلیون یورو تخمین زده می شود.