اسکار ۲۰۱۵؛ جایزه بهترین کارگردان از آن چه کسی خواهد شد؟

اسکار ۲۰۱۵؛ جایزه بهترین کارگردان از آن چه کسی خواهد شد؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مجسمه طلایی اسکار بهترین کارگردان را در هشتاد و هفتمین دوره برگزاری این مراسم، چه کسی خواهد ربود؟ پنج فیلمی که نام کارگردان آنها در لیست نامزدهای

آگهی

مجسمه طلایی اسکار بهترین کارگردان را در هشتاد و هفتمین دوره برگزاری این مراسم، چه کسی خواهد ربود؟ پنج فیلمی که نام کارگردان آنها در لیست نامزدهای دریافت این جایزه دیده می شود، عبارتند از: «پسر بچگی»، «شکارچی روباه»، «بازی تقلید»، «مرد پرنده» و «گراند هتل بوداپست».

آلخاندرو گونزالس اینیاریتو، «مرد پرنده»
آلخاندرو گونزالس اینیاریتو، فیلمساز مکزیکی نامزد دریافت سه جایزه اسکار برای فیلم «مرد پرنده» شده است: جایزه بهترین کارگردان، جایزه بهترین سناریو، و جایزه بهترین فیلم. وی در سال ۲۰۰۶ هم برای کارگردانی فیلم «بابل» نامزد دریافت جایزه شده بود.

ریچارد لینکلتر، «پسربچگی»
رقیب سرسخت اینیاریتو برای دم داستانریافت اسکار بهترین کارگردانی هشتاد وهفتمین مراسم اسکار، ریچارد لینکلتر کارگردان فیلم «پسربچگی» است، فیل زندگی پسری به اسم میسون و خانواده اش را طی ۱۲ سال به تصویر می کشد. کارگردان هم این فیلم را طی ۱۲ سال با همان هنرپیشه ها ساخته تا بیننده بتواند رشد و بلوغ خانواده ای آمریکایی را تجربه کند. لینکلتر برای فیلم «پسربچگی» نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلمنامه و جایزه بهترین فیلم نیز شده است.

بنت میلر، «شکارچی روباه»
بنت میلر کارگردان فیلم «شکارچی روباه» از دیگر نامزدهای دریافت اسکار بهترین کارگردان است. فیلم زندگی جان ای. دوپان، وارث ثروت خانواده دوپان را بازگو می کند که به ورزش کشتی هم علاقه داشت و در سال ۱۹۹۶ دیو شولتز، برنده مدال طلای المپیک را در ملک خانوادگی شان در پنسیلوانیا به قتل رساند.دومین بار است که میلر برای دریافت این جایزه نامزد می شود. او قبلا برای کارگردانی فیلم «کاپوتی» در سال ۲۰۰۶ نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین کارگردان شده بود.

وس اندرسون، «گراند هتل بوداپست»
وس اندرسون، با فیلم فانتزی و سورئال «گراند هتل بوداپست» کاندیدای دریافت جایزه اسکار بهترین کارگردان است. با این فیلم امسال اندرسون در بخشهای بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه هم نامزد شده است. این اولین بار است که کارگردان ۴۵ ساله آمریکایی بخت خود را برای دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم می آزماید. وی اما پیشتر با فیلم «قلمرو مهتاب» کاندیدای دریافت جایزه بهترین سناریو شده بود که ناکام ماند.

مورتن تیلدوم، «بازی تقلید»
کارگردانی فیلم «بازی تقلید» مورتن تیلدوم، فیلمساز نروژی را کاندید دریافت جایزه اسکار بهترین کارگردانی کرده است. فیلم روایت زندگی حرفه ای و شخصی آلن تورینگ ریاضیدان نابغه بریتانیایی است که بهنگام جنگ جهانی دوم توانست با رمزگشاییِ پیامهای نیروی دریایی آلمان، جای هزاران نفر را نجات دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم مرد پرنده ای سه جایزه اسکار را ربود

اسکار ۲۰۱۵؛ نامزدهای دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدهای اسکار بهترین هنرپیشه مرد چه کسانی هستند؟