اسکار ۲۰۱۵؛ نامزدهای دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن

اسکار ۲۰۱۵؛ نامزدهای دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسکار بهترین بازیگر نقش اول در هشتاد و هفتمین مراسم اهدای جوایز اسکار از آن چه کسی خواهد شد؟ دو نامزد این بخش، قبلا دو بار این جایزه اسکار را ربوده

آگهی

اسکار بهترین بازیگر نقش اول در هشتاد و هفتمین مراسم اهدای جوایز اسکار از آن چه کسی خواهد شد؟ دو نامزد این بخش، قبلا دو بار این جایزه اسکار را ربوده اند، یکی از آنها برای پنجمین بار کاندیدای دریافت جایزه بهترین هنرپیشه نقش اول زن شده و دو هنرپیشه دیگر هم برای اولین بار بخت خود را در این بخش می آزمایند.

جولیان مور
جولیان مور ۵۴ ساله برای بازی در فیلم «هنوز آلیس» یکی از کاندیداهای دریافت جایزه بهترین هنرپیشه نقش اول زن شده است. وی در این فیلم نقش آلیس، استاد زباشناسی دانشگاه کلمبیا را بازی می کند که متوجه می شود سلولهای مغزش به تدریج از بین می روند و دچار آلزایمر زودرس می شود. مور در این فیلم تمامی رنجها و آلام روحی کسی را که به این بیماری مبتلا شده را به تصویر می کشد. امسال پنجمین بار است که جولیان مور برای دریافت اسکار بهترین هنرپیشه نقش اول زن کاندید می شود.

فلیسیتی جونز
بازی درفیلم «همه چیز درباره تئوری»، فلیسیتی جونز۳۱ ساله را برای اولین بار نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین هنرپیشه نقش اول زن کرده است. هنرپیشه بریتانیایی در این فیلم، نقش همسر استفان هاوکینگز، فیزیکدان مشهور را بازی می کند. جونز برای بازی در این فیلم نامزد دریافت جایزه بهترین هنرپیشه نقش اول زن در جوایز گلدن گلاب هم شده بود، اما دست خالی برگشت.

ریس ویتراسپون
ریس ویتراسپون برای ایفای نقش در فیلم «وحشی» برای دومین نامزد دریافت جایزه اسکار نقش اول زن شده است. ویتراسپون در این فیلم در نقش نویسنده ای است که بدنبال از دست دادن مادرش، زندگی پرتلاطمی را آغاز می کند. وی راهیِ سفری طولانی با پای پیاده می شود و ماجراهای سفرش را یادداشت می کند. ویتراسپون زندگی حرفه ای اش را از دهه ۹۰ میلادی آغاز کرد. اما منتقدان بازی هنرپیشه ۳۸ ساله در فیلم «وحشی» را یکی از بهترین بازی های او توصیف کردند.

رزاماند پایک
رزاماند پایک، هنرپیشه بریتانیایی از دیگر کاندیدهای بهترین هنرپیشه نقش اول زن است که برای اولین
بار در این بخش نامزد دریافت جایزه شده است . بازی وی در فیلم «دختر گمشده» دیوید فینچر تحسین بسیاری از منتقدان را بر انگیخت.

ماریون کوتیار
آیا ماریون کوتیار فرانسوی می تواند برای دومین اسکار بهترین نقش اول زن را از آن خود کند؟ بازیگر ۳۹ ساله که پیشتر برای بازی در نقش ادیت پیاف این جایزه را ربوده بود، امسال با فیلم «یک شب و دو روز» مورد توجه منتقدان قرار گرفته و یکی از شانسهای دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم مرد پرنده ای سه جایزه اسکار را ربود

اسکار ۲۰۱۵؛ جایزه بهترین کارگردان از آن چه کسی خواهد شد؟

نامزدهای اسکار بهترین هنرپیشه مرد چه کسانی هستند؟