فیلم مرد پرنده ای سه جایزه اسکار را ربود

فیلم مرد پرنده ای سه جایزه اسکار را ربود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مراسم هشتاد و هفتمین دور اهدای جوایز اسکار یکشنبه شب در سالن دالبی در هالیوود برگزار شد. در این مراسم ۲۴ جایزه در رشته های مختلف از جمله بهترین فیلم،

مراسم هشتاد و هفتمین دور اهدای جوایز اسکار یکشنبه شب در سالن دالبی در هالیوود برگزار شد.

آگهی

در این مراسم ۲۴ جایزه در رشته های مختلف از جمله بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین فیلمنامه های اصلی و اقتباسی، بهترین مستند، بهترین فیلم غیر انگلیسی، بهترین انیمیشن بلند و کوتاه، و نیز بهترین تدوین، بهترین فیلم برداری، بهترین موسیقی متن و بهترین طراحی لباس، اهدا شد.

در مراسم اسکار امسال، که همزمان با پنجاهمین سالگرد نمایش فیلم آوای موسیقی (اشک ها و لبخندها) بود قطعه هایی از این فیلم به نمایش درآمد و لیدی گاگا، خواننده سرشناس یکی ازترانه های این فیلم را خواند.

در اسکار سال ۲۰۱۵، فیلم مرد پرنده ای (بردمن) ساخته الخاندرو گونزالس اینیاریتو، علاوه بر جایزه بهترین فیلم، جوایز بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه را نیز از آن خود کرد.

جایزه بهترین نقش اصلی زن به جولیان مور، به خاطر بازی در فیلم “هنوز آلیس” تعلق گرفت. جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد را نیز ادی ردمین به خاطر بازی در فیلم “تئوری همه چیز” از آن خود کرد.

جایزه بهترین موسیقی متن ارجینال، به فیلم هتل بزرگ بوداپست اختصاص داده شد و جایزه بهترین مستند بلند نیز به فیلم شهروند شماره چهار تعلق گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتصاب بازیگران سریال برکینگ بد؛ «نتفلیکس یک سنت هم به ما نداده است»

حواشی فیلم «اوپنهایمر»؛ از ضبط انفجار بمب اتمی بدون فناوری کامپیوتری تا صحنه بحث‌برانگیز رابطه جنسی

هنرپیشه‌های اعتصابگر هالیوود: تا زمانی که استودیوها در حقوقمان تجدید نظر نکنند فیلمی تولید نخواهد شد