Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نامزدهای اسکار بهترین هنرپیشه مرد چه کسانی هستند؟

نامزدهای اسکار بهترین هنرپیشه مرد چه کسانی هستند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چهار بازیگر تازه کار و یک هنرپیشه باسابقه برای اسکار بهترین هنرپیشه مرد نامزد هستند. با این وجود رقابت اصلی در میان بازیگران تازه کار است. مایکل

آگهی

چهار بازیگر تازه کار و یک هنرپیشه باسابقه برای اسکار بهترین هنرپیشه مرد نامزد هستند. با این وجود رقابت اصلی در میان بازیگران تازه کار است.

مایکل کلیتون

مایکل کیتون ۶۳ ساله نقش ضد قهرمان را در فیلم مرد پرنده ای (Bridman) بازی می کند. او نقش هنرپیشه ای در حال زوال را ایفا می کند که قصد دارد به روزهای اوجش با بازی در یک فیلم تولید برودوی برگردد.

کیتون خود بیشتر برای بازی در دو فیلم بتمن ساخته شده توسط تیم برتون شناخته می شود.این اولین نامزدی کیتون برای جایزه اسکار است.

او در ابتدا برای این جایزه پیشتاز بود اما اینک «ادی ردماین» بخت اول اسکار شمرده می شود.

ادی ردماین

ادی ردماین، ۳۳ ساله ابتدای این ماه جایزه بفتا بهترین هنرپیشه مرد را کسب کرد. او در فیلم «تئوری همه چیز» نقش استفن هاوکینگ فیزیکدان معلول را بازی می کند. این اولین نامزدی او برای جایزه اسکار است. این هنرپیشه نسبتا تازه کار، پیش از این در فیلم «آخر هفته با مرلین» بازی کرده بود.

استیو کارل

استیو کارل، ۵۲ ساله برای بازی اش در فیلم «شکارچی روباه» (foxcatcher) برای نخستین بار نامزد دریافت اسکار بهترین هنرپیشه مرد شده است. او در این فیلم نقش قاتلی از خانواده پولدار به نام «جان ای دوپن» را بازی می کند که به ورزش کشتی علاقه دارد و کشتی گیر قهرمان المپیک دیو شولتز را به قتل می رساند.

بندیکت کامبربچ

بندیکت کامبربچ، ۳۸ ساله اولین نامزدی اش را برای جایزه اسکار تجربه می کند. او در فیلم «بازی تقلید» نقش آلن تورینگ ریاضیدان معروف را بازی می کند که به پیدا کردن کد رمز ارتباط نازی ها در زمان جنگ دوم جهانی کمک زیادی به انگلیسی ها کرد. کامبربچ بریتانیایی قبلا در فیلم «دوازده سال بردگی» نیز ایفای نقش کرده بود.

برادلی کوپر

هنرپیشه کهنه کار واقعی در میان نامزدها برادلی کوپر است که در چهل سالگی سومین نامزدی اش برای جایزه اسکار را تجربه می کند. او در فیلم «تک تیرانداز آمریکایی» ساخته کلینت ایستوود نقش کریس کایل یک سرباز ممتاز نیروی دریایی آمریکا را بازی می کند. از کایل به عنوان موفق ترین تک تیرانداز در تاریخ نظامی آمریکا نام برده شده است.

بردلی کوپر امسال به عنوان تهیه کننده فیلم نیز برای جایزه بهترین فیلم نامزد اسکار است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم مرد پرنده ای سه جایزه اسکار را ربود

اسکار ۲۰۱۵؛ جایزه بهترین کارگردان از آن چه کسی خواهد شد؟

اسکار ۲۰۱۵؛ نامزدهای دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن