Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ادامه رکوردشکنی دلار آمریکا در ایران؛ فاصله نرخ آزاد و رسمی از ۶ هزار تومان گذشت

صرافی در تهران
صرافی در تهران Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود تعطیلی بازار جهانی طلا، افزایش نرخ آزاد ارز در ایران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا به بیش از ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برسد.

آگهی

نرخ فروش دلار آمریکا در خرید و فروش‌های روز یکشنبه بازار آزاد تهران سومین رکورد تاریخی خود را طی سه روز معاملاتی گذشته ثبت کرد و از مرز ۳۳ هزار تومان نیز گذشت.

بانک مرکزی ایران روز یکشنبه نرخ عرضه دلار در صرافی‌های تحت نظارت خود را با افزایش ۲۴۴ تومانی به ۲۷ هزار و ۳۴ تومان رساند. این نرخ هزار و ۶۰۸ تومان بالاتر از قیمت رسمی فروش دلار در آغاز سال جاری خورشیدی و بیشترین نرخ در پنج ماه گذشته به شمار می‌رود. 

همزمان بهای فروش دلار در بازار آزاد تهران رکورد جدید ۳۳ هزار و ۳۰۰ تومانی را ثبت کرد تا فاصله نرخ آزاد و رسمی دلار به ۶ هزار و ۲۶۵ تومان برسد.

هر یورو نیز در داد و ستدهای روز یکشنبه بازار آزاد تهران ۳۵ هزار تومان فروش رفت که ۶ هزار و ۵۳۴ تومان بالاتر از نرخ رسمی تعیین شده از سوی بانک مرکزی ایران بود.

با وجود تعطیلی بازار جهانی طلا، افزایش نرخ آزاد ارز در ایران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نیز به بیش از ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برسد و بهای هر گرم طلای ۱۸ عیار هم به بالای یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش خوش‌بینی‌ بازار به احیای برجام؛ نرخ دلار به پایین‌ترین حد در ۳ ماه گذشته رسید

نخستین تغییر در کابینه ابراهیم رئیسی پیش از یکسالگی؛ وزیر کار استعفا کرد

شوک مثبت ترور ترامپ به بازارهای مالی؛ ارزهای دیجیتال به استقبال شکست بایدن رفتند