Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هشدار سندیکای کارگران اروپا: کاهش بی سابقه حقوق پایه فاجعه بار است

هشدار سندیکای کارگران اروپا: کاهش بی سابقه حقوق پایه فاجعه بار است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمارها نشان می دهند که در سال های گذشته حقوق پایه طبقه کم درآمد در برخی از کشورهای مهم اروپایی کاهش محسوسی داشته است. در حالیکه ثروتمندان سرمایه شان چندین برابر شده است.

آگهی

آمارهای سندیکای کارگری اروپایی نشان می دهد با وجود افزایش تورم در اروپا در هفت سال گذشته، حقوق پایه شهروندان در ۹ کشور اروپایی با کاهش محسوس روبرو شده است. در راس این کشورها یونانی قرار دارد که حقوق پایه افراد با وجود بهبود وضع اقتصادی این کشور پس از بحران ۱۹ درصد کاهش پیدا کرده است.

قبرس با ۱۰.۲ درصد و پرتغال با ۸.۳ درصد کاهش در میان کشورهایی هستند که با کاهش عمده حقوق پایه شهروندان روبرو هستند. دیگر کشورهای این فهرست را کرواسی، اسپانیا، ایتالیا، بریتانیا و بلژیک و فنلاند تشکیل می دهند.

کاهش محسوس حقوق پایه در این کشورها در حالی است که آمارها نشان می دهند که نرخ بیکاری با افت روبرو شده است و این موضوع باعث نگرانی سندیکاهای کارگری است.

استر لینچ، دبیرکل سندیکای کارگری اروپا می گوید: «پایین آمدن نرخ بیکاری تنها حرکتی عوام فریبانه از سوی دولتها است چرا که تنها عددها تغییر کرده اند و در عمل کارگران هر روز فقیر تر می شوند و قدرت خرید آنها پایین می آید و تنها سیاستمداران به کاهش نرخ بیکاری در کشورهایشان افتخار می کنند.»

حقوق پایه کارگران در یونان سالانه از پانزده هزار یورو کمتر است. وضعیت در پرتغال هم تعریفی ندارد. نمایندگان سندیکاهای کارگری اروپا می گویند کاهش بی رویه حقوق کارگران در حالی است که آمار نشان از افزایش بی رویه سرمایه ثروتمندان دارد، فاجعه بار است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درگیری کارگران و پلیس از پاریس تا استانبول

اقتصاد شیرین اسپانیا، رونق بازار شیرینی و شکلات با وجود بحران اقتصادی

یونان و گاه شمار بحران اقتصادی آن