Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

واکنش مدیران غول های دنیای فناوری اطلاعات به فرمان ممنوعیت دونالد ترامپ

واکنش مدیران غول های دنیای فناوری اطلاعات به فرمان ممنوعیت دونالد ترامپ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فرمان دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور به ایالات متحده آمریکا، واکنش کارفرمایان شرکتهای بزرگ دنیای فناوری اطلاعات را به همراه داشت

آگهی

فرمان دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور به ایالات متحده آمریکا، واکنش کارفرمایان شرکتهای بزرگ دنیای فناوری اطلاعات را به همراه داشت. آنها ضمن انتقاد به سیاستهای مهاجرتی آقای ترامپ، در صدد حمایت از کارکنانشان و همچنین کمک به مردمی برآمده اند که از این قوانین متضرر می شوند.

وبسایت شرکت «ایر بی اند بی» که وبسایتی برای کرایه مکان های اقامتی است، امکانی را فراهم کرد تا کاربرانش بصورت داوطلبانه، اقامتگاههایی رایگان را در اختیار مسافرانی قرار دهند که در پی این قانون در فرودگاهها سرگردان شده اند.

If you would like to help temporarily house these people in need, sign up here: https://t.co/y0ctQprO3u

Thank you for your generosity! https://t.co/mIVOqZZ529

— Airbnb (@Airbnb) 30 janvier 2017

تراویس کالانیک، بنیانگذار شرکت «اوبر» نیز اعلام کرد که این ممنوعیت بسیاری از مردم بی گناه را تحت تاثیر قرار خواهد داد. او همچنین صندوقی برای کمک به کارکنان اوبر و رانندگانی دایر کرد که در پی این ممنوعیت دچار مشکل شده اند. شرکت اوبر همچنین بهای استفاده از خودروهایش را در زمان برگزاری اعتراضات به این فرمان در فرودگاه جان اف کندی، کاهش داد.

Our CEO’s reaction to immigration order: “We’ll compensate drivers impacted by the ban pro bono for next 3 months.” https://t.co/meCT1ahEjH

— Uber (@Uber) 29 janvier 2017

شرکت گوگل اعلام کرد این قانون، زندگی نزدیک به دویست کارمندش را تحت تاثیر قرار داده است. گوگل برای کمک به کارکنانش، یک صندوق بحران با بودجه ۲ میلیون دلار تشکیل داده است.
ساندار پیچای، مدیر عامل اجرایی گوگل، خود یک شهروند آمریکایی متولد هند است.

For generations, this country has been home to immigrants like Sanaz. Her story is playing out all over the country. Google is with you. https://t.co/mllnZ5gNDB

— sundarpichai (@sundarpichai) 29 janvier 2017

سرگئی برین، بنیانگذار شرکت گوگل نیز روز یکشنبه در فرودگاه سانفراسیسکو در آمریکا حاضر شد و با مهاجرانی که دچار مشکل شده بودند، همچنین خانواده آنها گفتگو کرد.

selenalarson</a> Here is the pic <a href="https://t.co/FbNVVoZVXm">pic.twitter.com/FbNVVoZVXm</a></p>— Ashkan Hajjam (ashyhajjam) 29 janvier 2017

Google cofounder Sergey Brin at SFO protest: “I’m here because I’m a refugee.” (Photo from Matt Kang/Forbes) pic.twitter.com/GwhsSwDPLT

— Ryan Mac (@RMac18) 29 janvier 2017

Sergey Brin was straight up teaching an infant how to protest. pic.twitter.com/VZEcXiAQe4

— Ryan Mac (@RMac18) 29 janvier 2017

مایکروسافت اعلام کرد ۷۶ نفر از کارکنانش با قوانین جدید آقای ترامپ دچار مشکل خواهند شد.
ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت که در هند به دنیا آمده و سپس شهروند آمریکا شده است روز دوشنبه در ایمیلی به کارکنان این شرکت نوشت: «به عنوان یک مهاجر و به عنوان مدیر این شرکت، من هر دو تجربه را داشتم و تاثیر مثبت حضور مهاجران در کشورمان، برای کشورمان و برای جهان را دیده ام. ما همچنان به حمایتهایمان در این موضوع مهم ادامه می دهیم.»

Our thoughts on yesterday’s U.S. Executive Order on Immigration https://t.co/XaVk2z1sQj on LinkedIn</a></p>— Satya Nadella (satyanadella) 28 janvier 2017

مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیسبوک نیز در پیامی نوشت: «اجداد من از آلمان، اتریش و لهستان آمده اند. پدر و مادر پریسیلا نیز پناهندگانی از چین و ویتنام هستند. ایالات متحده آمریکا کشور مهاجران است و ما باید به این موضوع افتخار کنیم.»

Twitter is built by immigrants of all religions. We stand for and with them, always.

— Twitter (@Twitter) 29 janvier 2017

جک دورسی، مدیر عامل توییتر در پیامی خاطرنشان کرد: «پیامدهای انسانی و اقتصادی این فرمان واقعی و غم انگیز است. ما از مزایایی که پناهندگان و مهاجران به آمریکا آورده اند، بهره می بریم.»

وبسایت توییتر نیز بطور جداگانه اعلام داشته است: «توییتر توسط مهاجرانی از تمام ادیان ساخته شد. ما برای همیشه کنار آنها خواهیم ایستاد.»

Twitter is built by immigrants of all religions. We stand for and with them, always.

— Twitter (@Twitter) January 29, 2017

برخی نیز به پیامدهای منفی این فرمان ممنوعیت، بر دنیای کسب و کار اشاره کرده اند.
جف وینر، مدیرعامل شرکت لینکدین نوشت: «۴۰ درصد از ثروت پانصد شرکت بزرگ توسط مهاجران یا فرزندان آنها تامین شده است. همه اقوام باید امکان دسترسی به فرصتها را داشته باشند.»

40% of Fortune 500 founded by immigrants or their children. All ethnicities should have access to opportunity — founding principle of U.S.

— Jeff Weiner (@jeffweiner) 28 janvier 2017

تیم کوک مدیر عامل اجرایی شرکت اپل نیز اعلام کرد: «در گفتگوهایی که این هفته با مقامات در واشنگتن داشتم، این را روشن کردم که اپل عمیقا به اهمیت مهاجران باور دارد؛ اهمیت آنها هم برای شرکتمان و هم برای آینده کشور. اپل بدون مهاجران وجود نداشت چه برسد به اینکه رشد کند و دست به نوآوری های کنونی بزند.»

این سخن او در اشاره به استیو جابز، بنیانگذار اپل بیان شد که از مادری با تبار آلمانی-سوئیسی و پدری اهل سوریه و مسلمان زاده شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟