Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

معضل کمبود نیروی کار در مجارستان

معضل کمبود نیروی کار در مجارستان
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کمبود نیروی کار از جمله معضلاتی است که روند رشد فعالیتهای اقتصادی در مجارستان را با تهدید روبرو کرده است.

آگهی

کمبود نیروی کار از جمله معضلاتی است که روند رشد فعالیتهای اقتصادی در مجارستان را با تهدید روبرو کرده است. یک چهارم شرکتها و یا کارخانه ها در این کشور با کمبود نیروی کار مواجه هستند.

طی ۳۵ سال گذشته حدود ۸۵۰ هزار نفر از مجارستان مهاجرت کرده اند. از سوی دیگر دولت این کشور تمایلی برای جذب مهاجران ندارد.

پتر لاکاتوس، مدیر شرکت «ویدئوتون» می گوید: «در بسیاری از مناطق کشور کمبود نیروی کار به چشم می خورد. نه تنها برای کارهایی که نیروی کار متخصص لازم دارد مانند جوشکاری، کار با ماشین و یا آشپزی، بلکه برای کارهایی که احتیاج زیادی به متخصص ندارد نیز یافتن نیروی کار در برخی مواقع مشکل است.»

مردم مجارستان دوم اکتبر سال جاری در یک همه پرسی درباره پذیرش پناهجویان شرکت می کنند. اتحادیه اروپا یک طرح برای تقسیم پناهجویان در کشورهای عضو این اتحادیه تدوین کرده است. ویکتور اوربان، نخست وزیر از مردم خواسته تا به طرح پذیرش پناهجویان نه بگویند.

یک محقق مجاری اعتقاد دارد: «این قسمتی از یک مشکل پیچیده است. با یک سیاست ضد پناهجویان و مهاجرت روبرو هستیم. فکر نمی کنم اجرای این سیاست راه را برای رسیدن به اهداف اقتصادی باز کند.»

آندرآ هایاگوش، خبرنگار یورونیوز در گزارش ارسالی خود از بوداپست می گوید: «با در نظر گرفتن سیاست ضد مهاجرت دولت و حقوق و دستمزد پایین در مجارستان اگر درها برروی نیروی کار خارجی باز شود، کارشناسان از خود می پرسند چند نفر واقعا تمایل دارند به این کشور بیایند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟